Jednosměnný vs. dvousměnný provoz

Od: Datum: 15.10.14 11:50 odpovědí: 2 změna: 15.10.14 14:24

Dobrý den,

Mám dotaz ohledně směnného provozu- máme dvě zaměstnankyně, které hlídají sklad, obě mají nastavený harmonogram 2 dny ranní a 2 dny volno (11hod.prac.doba). Funguje to tak, že když první má ranní, druhá má volno a takto to chodí dokola. Střídají se, ale v práci se současně nepotkají. První přijde do práce v 5,30 a v 17,30 odchází, zamkne sklad a jde domů. Druhý den znovu a pak následují 2 dny volna, v těchto dnech nastupuje ta druhá do práce. Pracují podle harmonogramu, který vychází na svátky a víkendy. Jedná se o dvousměnný provoz?

Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.10.14 12:24

podle mne to není směnný provoz, protože se vzájemně nestřídají v rámci 24 hodin, ale každá pracuje v jiný den. dle mého se jedná o normální (jednosměnný) provoz s nerovnoměrným rozvržením pracovní doby.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.10.14 14:24

Dvousměnný provoz to není. Vícesměnný (dvou,, třísměnný) provoz je ten, kde se, jednoduše řečeno, jedna židle u stroje během 24 hodiny "zahřeje" 2x či 3x. Ale to je opravdu velmi zjednodušeně řečeno. Zde se jedná o jednosměnný provoz, nezáleží na tom, zda je směna nastavena jako ranní či odpolední, směny se během 24 hodin nestřídají a nenavazují na sebe (během onoho střídání).

Odpověď tedy zní: o dvousměnný provoz se nejedná.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.