Spoluvlastník je povinen sponzorovat nájemce?

Od: Datum: 04.11.14 11:34 odpovědí: 1 změna: 04.11.14 15:19

Vlastním několik procent domu, ve kterém bydlí moje mamka a bratr. Oba jsou pro psychickou nemoc opatrovanci opatrovnického úřadu města. Již dva roky se snažím o Dohodu o užívání společné věci, protože podle občanského zákoníku mám právo na požitek z vlastnictví. V domě nebydlím, ani mě tam nepustí. Opatrovnický soud neschválil můj návrh Dohody (který podávali opatrovníci), prý s tím, že by to nebylo ve prospěch opatrovanců a že si to mám vyřešit občanskoprávním sporem. Přesný závěr nevím, byla jsem na soudní řízení pozvaná jen jako svědek. Na řízení se mě soudkyně dvakrát ptala, zda se o mamku starám a proč ne, jakoby to mělo něco společného s mým nárokem na požitek z vlastnictví. Opatrovníci mi dělají jen naschvály (např.neodpovídají ani na úřední doporučené dopisy!), nemáme se rádi, protože jsou strašně líní. Takže není divu, že jako účastníci řízení ani neposlali odvolání.

Co mohu dělat? Určitě podat Žalobu na bezdůvodné obohacení, ale to ji mám podávat každé 3 roky, když opatrovníci jsou naprosto neochotni se mnou sepsat Dohodu, která by soudem prošla. Zdá, že soud funguje "citově", tzn. že já jsem ta zlá a chuderka mamka. Nevadí, že já platit náklady na bydlení musím.

Prosím Vás, co je to za Kocourkov, že já za trest, že vlastním kus domu, musím ještě platit nájemníkovi část oprav domu (a podle soudu se o ještě nájemníkovi zdarma uklízet a vařit mu)? Vzhledem k tomu, že v domě mamka s bratrem mohou žít třeba dalších 30 let , tak kde já (nezaměstnaná) mám krást na ty náklady toho domu?

1) Mohu si napsat Žalobu sama a vyhrát ji bez advokáta? Když chci, aby mi náklady při mé výhře byly proplaceny druhou stranou, musím to uvést rovnou do Žaloby?

2) Jak donutit soud, aby nějakou Dohodu o užívání schválil?

3) Vlastníků na domě je nás víc - existuje nějaká žaloba, která by přikázala všem vlastníkům tuto dohodu uzavřít?

Prosím nepište mi ti, kteří za každým psychicky nemocným vidí hrozného chudáčka, protože v případě mé mamky i agresivního bratra se mýlíte. A ještě zmíním, že chci poloviční částku nájemného, než je v dané lokalitě běžné.

Vím o možnosti Vypořádání vlastnických podílů, ovšem když vidím, jak naše soudy fungují naprosto "na hlavu postaveně", jsem ochotná věřit, že by to byly vyhozené peníze, které ani nemám.

VELIKÉ DÍKY ZA POMOC, JSEM UŽ DOCELA ZOUFALÁ...

doplněno 04.11.14 12:32:

Vlastním 10%. Většinový vlastník je mamka. Spoluvlastníků je celkem 5. Jak tak hledám na internetě, tak půjde o nějaký nárok na plnění.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: smoulin
Datum: 04.11.14 11:56

Kolik % domu vlastníte? Kolik je celkem vlastníků nemovitosti?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.