Snížená pracovní neschopnost

Od: Datum: 14.10.14 14:37 odpovědí: 3 změna: 14.10.14 16:36

Dobrý den ráda bych se zeptala jestli nevíte jak je s odpracovanýma hodinama když mám sníženou pracovní neschopnost.Někdo mi říkal, že můžu dělat jenom 6h a nemusím dělat 8h jsem jinak ve 3-4 rizikové skupině.Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.10.14 15:14
avatar

Odhaduji, že míníte sníženou pracovní schopnost. Informujte svého zaměstnavatele o snížení pracovní schopnosti. Zaměstnavatel Vás vyšle pro posudek k závodnímu lékaři (jestli můžete sjednaný druh práce vykonávat).

Další možnost je navrhnout zaměstnavateli snížení pracovního úvazku a v případě jeho souhlasu upravit pracovní smlouvu např. dodatkem.

Obecně se nedá říct, že byste měla pracovat na kratší úvazek (odpracovat méně hodin). Vždy se posuzuje zdravotní stav konkrétního zaměstnance a pracovní podmínky u konkrétního zaměstnavatele.

Také můžete zkusit požádat o invalidní důchod. Zdravotní stav pak posoudí posudkový lékař. Na základě jeho zjištění/rozhodnutí (ne)bude ID přiznán.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: katy
Datum: 14.10.14 16:13

na invalidní důchod nemám nárok nemám tolik procent co bych potřebovala boužel žádala jsem oněj tento rok

Datum: 14.10.14 16:36
avatar

A "nestačilo" by to na zdravotní znevýhodnění? To by mohlo být zajímavé i pro zaměstnavatele, který by za zaměstnávání zdravotně zenvýhodněných osob mohl "dosáhnout" na některé výhody/úlevy/příspěvky.

Zkuste se přeptat na OSSZ (v odkazu najdete i postup).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.