Advokát a protistrana

Od: Datum: 13.10.14 21:08 odpovědí: 6 změna: 15.10.14 17:43

Může se můj právní zástupce bavit s protistranou bez mojí přítomnosti? Není riziko, že se s ním předem domluví na výsledku sporu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.10.14 21:18
avatar

Může, proč by nemohl, ale zcela určitě musí pouze ve váš prospěch a bez vašeho souhlasu nemůže stejně podniknout žádné kroky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.14 21:21
avatar

Riziko je ,pokud se Vám nelíbí tak ho vyměnte , ale někteří advokáti dodržují etický kodex -

část et.kodexu

Vůči klientovi zásadně platí, že oprávněné zájmy klienta mají přednost před vlastními zájmy advokáta i před jeho ohledem na jiné advokáty.

Advokát je povinen v řízení jednat poctivě, respektovat zákonná práva ostatních účastníků řízení a chovat se k nim i k ostatním osobám zúčastněným na řízení tak, aby nebyla snižována jejich důstojnost ani důstojnost advokátního stavu. V takových věcech nesmí za nepřítomnosti, popřípadě bez vědomí advokáta druhé strany nebo této strany, není-li advokátem zastoupena, jednat s osobami, které plní úkoly soudů nebo jiných orgánů, a předávat jim písemnosti, ledaže takový postup procesní předpisy dovolují.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.14 21:23
avatar

Může, pokud vyjádříte nesouhlas, tak nesmí - ale stejně jsou tu zásady mlčenlivosti a nezbytnosti jednat pouze ve váš prospěch atd. Pokud byste se obával, že se spolu domluví, tak jestli se smí či nesmí vidět už je v tom pytli hříchů těžko zastaví Máte snad důvod domnívat se, že něco takového hrozí? Nepovažuju to za moc pravděpodobné. Jen tak nějaká věc za riziko vyhazovu z komory nestojí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.10.14 07:33
avatar

K tomu snad advokáti jsou, aby jednali se stranami ve sporu, ne? A pokud dotyčnému advokátovi nedůvěřujete, tak proč s ním spolupracujete?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moja
Datum: 14.10.14 11:51

To, že pracoval špatně, jsme zjistili, až když bylo pozdě, i po odvolání. Všechno špatně, nevím, jak by se to dalo napravit.

Od: mmm*
Datum: 15.10.14 17:43

Ono také hodně právníků se domluví s protistranou a pak spor záměrně protahují,aby si více nakradli.Pozor na právníky

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.