Elektrosmog (vysílače, BTSky, WIFI a jiné)

Od: Datum: 13.10.14 18:31 odpovědí: 3 změna: 14.10.14 02:12

Ahoj,

chci se zeptat na váš názor pro mě stále nevyřešeného tématu, kterým je elektrosmog a jeho škodlivost na lidské zdraví.

Mám na mysli zdroje jako jsou mobilní telefony, WIFI routery, BTSky mobilních operátorů, vysílače TV/R signálu atp.

Na odborných fórech je to spíše bagatelizováno a obavy jsou vyjadřovány spíše na blozích jedinců, kteří jsou zaujati vším možným. Tak jak si udělat názor?

Moje případné obavy jsou zejména z:

1) bydlíme cca 300m od Žizkovského vysílače (platí, že pod svícnem je tma i pro vyzařované signály?)

2) WIFI signál - router se dá vypnout, nastavit intenzita výkonu (25,50,75 nebo 100 procent), ale co zařízení? mám vypínat wifi i na tabletu, v televizi? přeci i přijímač musí mít něco vysílat, aby o něm router věděl :) A jakou má asi propustnost cihlová zeď, v případě, že by sousedi měli WIFI hned za zdí, kde máme hlavy, když spíme?

3) tohle už někomu možná přijde úsměvné, ale co běžné elektrické rozvody v bytě (podle mě jde hlavně o ložnici). Je tam nějaké "záření", elektromagnetické pole, atp.? Co se týče elektřiny, tak mě irituje už jen to pískání různých druhů nabíječek a traf. Ono to z podstaty musí pískat nebo co? :)

Předem děkuji za pochopení a vaše názory.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.10.14 19:07

1) Platí (i neplatí), ale ve Vašem případě 300m od vysílače stín určitě nebude

2) ano i "přijímače" vysílají, ne však stále jako AP. Neřešil bych to, WiFi má povolenou max. výkonovou úroveň 0,1W pro srovnání mobil 2W a míváme jej napláclý na uchu

3) rozvody elmag. pole mají, září, nejedná se však o rádiové vlnění. Zmíněné přístroje vydávat zvuk nemusejí je to jak píšete z jejich podstaty a je to vedlejší jev.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.10.14 19:16

Jestli se v tom chcete takhle hnípat, tak brzy skončíte v blázinci ! Tohle je vývoj, který nezastavíte, neviditelné vlny jsou všude kolem a procházejí námi, jediné štěstí je, že je nedokážeme přímo vnímat. V posledních dvou stoletích došlo k mnohonásobnému zvýšení elektrosmogu a přesto se postupně zvyšuje věk průměrného dožití. Z toho bych dedukoval, že elmag. vlnění, kterému jsme všichni běžně vystaveni naše zdraví přímo neohrožuje. Z vámi uvedeného jsou problematické hlavně mobily při častém používání, možná i ten vysílač, záleží, jak má směrované antény.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.10.14 02:12

Nejspíš spácháš sebevraždu když zjistíš že nejbližší hvězda/y vysílájí záření o celé šířce frekvenčního spektra, a to nejed rádivého ale světelného etc až třeba po radioaktivní...je toho kupa a stresovat se nemá cenu...

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.