Změna opatrovníka

Od: Datum: 13.10.14 08:50 odpovědí: 1 změna: 13.10.14 20:56

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na to, zda soud přihlíží k délce soužiti, ač je jeden z druhů postižen těžkou mozkovou příhodou. Můj otec žije (7 let) s přítelkyní, kterou postihla minulý týden těžká mozková příhoda. V sobotu 11.10. 2014 (5dní po příhodě) jsme se dozvěděli, že soud určil jako opatrovníka jejího manžela, se kterým už přes 10 let nežije. Jde toto rozhodnutí soudu změnit, aby byl soudem stanovený opatrovník můj otec nebo je toto rozhodnutí nezvratné?

Děkuji Inrová


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: tazajici001*
Datum: 13.10.14 20:56

vlastní zkušenost:

pokud pacient není schopen komunikace a podpisu výkonů v nemocnici což asi v tomto případě není,tak nemocnice musí určit opatrovníka soudně. V takovém případě se tomu říká detenční soud. Je nutné dojít na soud a říct problém. V tomto případě soudy pracují velmi rychle(10-20dní do rozsudku). bude ustanoven soudní znalec k prošetření případu a ten rozhodne.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.