Parkování zdarma? Ano nebo ne?

Od: Datum: 13.10.14 05:56 odpovědí: 13 změna: 15.10.14 10:36
avatar

Dobrý den, zajímalo by mě následující:

Je držitel průkazu ZTP/P. /obtížně pohyblivý, bez jakékoliv orientace, silně dementní/. Za účelem léčby navštěvuje zdravotnické zařízení s nehlídaným, ale uzavřeným parkovištěm /automatické závory/. Majitel parkoviště /poliklinika/ požaduje parkovací poplatky i od této osoby.

Vždycky jsem měla za to, že osoby, které jsou držiteli průkazu ZTP/P neplatí za parkovné nikdy. Je to pravda, nebo to může mít nastavené každý majitel parkoviště podle svého rozhodnutí? A průkazku ZTP/P nerespektovat?

Ptala jsem se přímo vedení, ale nebylo mi zatím odpovězeno. Proto se nyní ptám na váš názor zde. Děkuji - Jaga.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.10.14 06:31
avatar

tady jedna z odpovědí

http://www.invarena.cz/?p=9095

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 13.10.14 06:53
avatar

Díky, utvrdil jste mě v tom, jak jsem si myslela, že je to vždycky podle toho, jak se rozhodne provozovatel parkoviště. V mém případě poliklinika.

To se nedá nic dělat.

V článku se píše, že VĚTŠINA zdravotnických zařízení poskytuje postiženým osobám parkování zdarma. Není to ale jejich povinnost. Z toho soudím, že naše poliklinika ještě nenahamounila dost. Když stáhne o 30 korun rozklepanou 90 letou babku s holemi, slinou v koutku úst a s nepřítomným výrazem. Co naděláme? Jaga.

Datum: 13.10.14 06:48

Ze zákona vyplývá,že parkování zdarma je jen na místech k tomu vyhrazených a o tom rozhoduje jen majitel parkoviště.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: honzajs122
Datum: 13.10.14 07:18

Vážená babojago,

sociální kecy si o 30 Kč si dejte za klobouk. I přes těch 30 Kč a poměrně vetší doplatky je naše zdravotnictví ZADARMO. A na docela vysoké úrovni. Zajeďte si vedle do Rakouska a budete se divit i ušima. Ještě, než stačíte pozdravit Guten Tag, budete mít peněženku prázdnou. Vetšina doktorů na soukromo, dostanete účet a pak žebráte na Krankenkasse, aby Vám něco zaplatili.
Parkování u polikliniky je služba, jež nemá se zdravotnictvím nic společného a za služby se platí.

avatar
Upozornění od sys hejkal 13. 10. 2014 19:15:50
Zkus se trochu ovládat!
Vážené paní navrhuješ dát si kecy za klobouk, jinde navrhuješ uživateli, ať si dá pár facek, a další.
V jiných příspěvcích jsi kulturnější.
Díky
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.10.14 18:59
avatar
No AZ budete nemocný, tak zjistíte, ze zdarma není!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.14 06:31
avatar

Nevadí, já to beru jako výkřik mladého člověka,který ještě mnoho strastí za život neprožil a o nikoho dementního se nikdy nemusel starat. . Ale dožije-li se také té devadesátky, bude sedět na vozíku, mít prázdnou hlavu a plné kalhoty, jistě také pozná, že život není žádná sranda. Ale bude mu to už stejně jedno. To, co on zná možná jen z vyprávění, já znám z celodenní péče. /mytí, praní, krmení, česání, oblékání.../ A v tom je mezi námi rozdíl. Možná proto ten pohrdavý tón, protože nic neprožil.

Jinak k otázce - máte pravdu v tom, že mantinely nastavuje provozovatel parkoviště. Takže někdo může handicapovaným vyjít vstříc, jiný ne. Toto parkoviště provozuje přímo poliklinika, proto jsem si myslela, že bude ty postižené víc chápat a vyjde jim vstříc.. Ale nedá se nic dělat, samozřejmě zaplatíme, když to bude třeba, nejsem takový necita, abych táhla babičku k lékaři kilometr až z náměstí,protože tam se parkuje zdarma. *ee*

Jen mě zajímalo, jak to je. Díky všem za slušné odpovědi. Jaga.

Od: honzajs122
Datum: 14.10.14 07:56

babajaga: máte pravdu, nic jsem nezažil. Dvě babičky ležáci, které jsme opatrovali do poslední chvíle (pravda nebyly dementní), táta, který 3 měsíce bojoval o život , dvě rakoviny v rodině...opravdu mi není 20 a vím, o čem život je. Až mi bude 90 a budu na vozíku s plnými kalhotami a prázdnou hlavou, bude mi to všechno u ...mísy.
Dovedete si představit, že zaparkujete zadarmo, nezaplatíte žádných 30, ale třeba rovnou 1000, 2000 jenom za předepsání léků a za to, že se doktor na babičku podívá? Takhle to vesměs funguje za horama

Proto mě vždycky nadzvednou kecy o 30 korunách a podobné. Máme se tady příliš dobře a tak vymýšlíme nesmysly...

stirecek: přesto, že si platíme sociální a nemocenskou, přesto, že dost často doplácíme celkem krvavé částky, stále budu tvrdit, že naše zdravotnictví JE ZADARMO. Viděl jsem účty za chemoterapii, viděl jsem tátův účet za 3 měsíční pobyt na JIP, těch nul tam bylo tolik, že se mi o tom ještě několik dní zdálo. Zaplatil jsem na kase trapných 9000 za tátův pobyt a věřte mi, dal bych všechno , kdyby se táta ze špitálu vrátil

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.14 01:17
avatar
Honzo prožíval jsem to samé a bylo to hrozně těžké, ale stále budu tvrdit, ze nemocní jsou sami sobě solidarni. Navíc u pacientů s chemoterapii platí nebo platili stovku denně za jídlo, které vůbec do sebe nedostali několik týdnů. Další věc-chemoterapie není lék na rakovinu, jen uspisi odchod z tohoto světa. Pro farmaceuticke společnosti je to obrovský byznys a stoji to hodně miliard dolarů. Navíc u nás se další miliardy ze zdravotnictví vysávají, jako třeba Janousek přes x dalších společnosti. A co třeba gama nůž? Tady jsou paraziti na tom systému, nejsou to ti nemocní. Peněz by bylo dost, kdyby se nekradlo. Bylo by i na důchody, kdyby se nerozkradl důchodový účet, který hospodařil s přebytkem pro další generace.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.10.14 08:02
avatar

Kolegyně Jago, kde je ta Vaše nemocnice. Páč já vozím ZTP tchýni, zamávám průkazkou a nemám problémy, jak V HK, Pce, i Jaroměři.

Ale není celá ČR stejná. Když přijedu a není vidět sleva pro ZTP, klidně se zeptám...páč občas je to 30-40Kč na hodinu a po 3-4 hodinách je to dobrý oběd ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 13.10.14 09:49

Je to "státní" parkoviště? Pokud ne, platí se. Pak by mohli třeba nařídit, že podnikatelé budou dávat slevu na rohlíky aj..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.14 20:28
avatar

Bussi,

Je to "státní" parkoviště? Pokud ne, platí se
Pokud je to státní, tak se neplatí?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.14 15:06
avatar

Paní Jago,mám podobnou zkušenost.Dcera má také průkaz ZTP/P a když ležela v nemocnici a já chtěla parkovat v areálu ,tak nám bylo řečeno ,že bych platila hodinovou taxu.Což by za ten týden bylo dost peněz.Cesmína

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.14 10:36
avatar

Brno-Sv. Anna na Pekařské - s průkazem bezproblémový vjezd do areálu, problém najít kde zaparkovat jelikož téměř všechna parkovací místa jsou vyhrazena pro pány doktory. Nemocnice Bohunice-placené parkoviště, není zde komu ukázat průkaz (s automatickou závorou není řeč).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.