Exekuce - vztahuje se na rodinu?

Od: Datum: 12.10.14 16:24 odpovědí: 4 změna: 12.10.14 18:24
Zdravím všechny a prosím o radu... v případě že je vydán exekuční příkaz na dlužníka, ten si však před tím veškerý majetek přepsal na svou rodinu, může exekutor zabavit majetek i jeho rodině? Všem co o této problematice něco vědí mockrát děkuji za pomoc!
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.10.14 16:32
avatar

Pokud dlužník bydlí a má trvalé bydliště jinde než rodiče tak to exekutor nezabaví , pokud je bydliště nebo trvalá adresa stejná tak -

výmluvy, že majetek není váš, ale patří rodičům, auto je půjčené od rodiny a vy vlastně nic nemáte, neobstojí. Exekutorovi stačí domněnka, že majetek patří vám a majetek tak či tak zabaví. Nejčastěji se tak děje v případech, že majetek je ve společném obydlí.

Chystáte se předem všechen majetek skrýt a nebo převést na někoho jiného? Váš plán může být snadno brán jako maření výkonu úředního rozhodnutí a potažmo poškozování věřitele. Exekutor na vás může podat trestní oznámení a tyto převody jsou prohlášeny i zpětně za neplatné.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: petrahlavacova
Datum: 12.10.14 16:39
Děkuji za radu, já jsem právě věřitelka a čekám než platební rozkaz nabude právní moci, samozřejmě mezitím dlužník přepsal svůj majetek na rodiče, tak jsem měla obavy abych něco dostala zpátky..
Datum: 12.10.14 17:18

Lze podat žalobu na zneplatnění kupní smlouvy a to 3 roky zpět, pokuď se dlužník tímto chtěl vyhnout placení dluhů.

Takže exekuce se sice nemůže vztahovat na jeho rodinu, ale může být zneplatněna kupní smlouva (v případě darovací je pozice ještě lepší)

O kolik peněz se cca jedná?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: petrahlavacova
Datum: 12.10.14 18:24
Opět děkuji za odpověď, jedná se o částku 200 tis.,což je docela dost vysoká částka na to abych o ni jen tak přišla.. Ale uklidnil jste mě, že je zde nějaká šance..

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.