OSVČ při HPP

Od: Datum: 12.10.14 16:15 odpovědí: 2 změna: 12.10.14 19:50

Dobrý den, mám takový dotaz: bratránek byl donedávna v dosti špatné situaci, udělal si všude špatnou pověst. Pracoval jako OSVČ pod jednou společností. Bohužel se tam s nimi nějak rozhádal a oni ho již nechcou jako OSVČ přibrat. Chtěl bych mu tedy tímto pomoct a to tak, že bych si udělal OSVČ a ho následně zaměstnal na pracovní smlouvu (v podstatě by pracoval tam, kde donedávna, ale jako můj zaměstnanec). S tou firmou jsem mluvil a v tomto by něměl být problém. Já jsem zaměstnán na hlavní pracovní poměr někde úplně jinde, OSVČ (volná živnost) bych si vyřídil jen kvůli něho, tato práce je celoroční a každý měsíc budu dostávat na účet domluvenou částku. Chtěl bych se Vás zeptat, zda je to možné, popř. jaké veškeré měsíční či roční platby bych musel kvůli něho platit či odvádět. Děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.10.14 19:45

Rozhodně sociální a zdravotní a jestli jsem to správně pochopil, tak byste dostával jeho vyplátu na svůj učet? To musíte pak uvést ve svém daňovém přiznání a nejspíš budete pak i vy něco doplácet na zdravotním a sociálním a na daňích, protože máte přijem z HPP a teď i ze živnosti. Jestli by nebylo jednodušší, kdyby zkrátka bratránek odešel ke konkurenci, určitě to není jediná firma na trhu ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 12.10.14 19:50

Budete živnostník se všemi právy a povinnostmi včetně zaměstnance, jen se to nesmí krýt s vaší firmou, asi by to neviděli rádi.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.