Smlouva - nárok na zisk

Od: Datum: 12.10.14 15:37 odpovědí: 1 změna: 12.10.14 15:44

Dobrý den,

pokusím se popsat situaci. Kamarád chtěl, abych mu vytvořil eshop, nicméně si nemohl dovolit investovat velké peníze.. Domluvili jsme se, že já eshop napíšu, zprovozním a on mi pak bude dávat 30% zisku s tím, že já budu eshop občas spravovat, bude-li třeba a případně sám dle svého uvážení investovat do reklamy apod. s tím, že můžu nabízet slevové kupony atd., vše v rámci těch mých 30% (slíbím slevu 10% - těch 10% z celkové ceny půjde z těch mých 30% zisku.. atd.) tudíž bych se takto stal jakýmsi společníkem.. Plnění produktů si přes systém řeší sám, přístup mám přes svůj účet, tudíž ani nemá šanci mě odstřihnout a kařdou objednávku můžu vidět.. Vše ostatní si řeší sám - zabalení, odeslání.. A teď k dotazu, sice si věříme, ale chtěl bych nějakou smlouvu, která mi vše zaručí s tím, abych nebyl nucen platit jakoukoliv ztrátu... a abych nemusel nějak řešit daně a vše, prostě mi jen přijde odpovídající část zisku - s tím, že se asi nějak zdaní počítám... Zároveň bych chtěl něco nenásilného, ať to nepůsobí vyděračsky.. Napadá mě tiché společnictví, nebo nějak tak.. Co myslíte? Máte zkušenosti? Děkuji za rady a tipy!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hhu
Datum: 12.10.14 15:44

Tiché společnictví nebo tak něco trochu čecháčkovsky vyčůrané neexistuje. Buďto jste společníkem příslušného s.r.o. nebo co to je za formu společnosti nebo jste zaměstnancem případně obchodním partnerem (jiná společnost, která si fakturuje za služby).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.