Dáreček pro partnera-prodloužená

Od: Datum: 20.11.12 23:05 odpovědí: 6 změna: 22.11.12 21:32

V tanečních nám říkali, že máme partnerovi na první prodloužené donést nějaký dáreček. Jak se ten dáreček nazývá odborně? Myslím, že je to něco na k. Děkuju

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: rr*
Datum: 20.11.12 23:09

Já chodil do tanečních v Praze a tady se tento zvyk nedrží. Zkusil bych ale třeba Kytku *smich*

Ohodnoceno: 0x

Od: askmenow*
Datum: 20.11.12 23:53

Myslím, že se jim říká kotyliánky.

doplněno 20.11.12 23:54:

Ta google reaguje na kotilionky.

Datum: 21.11.12 00:01

jj je to kotilion :)

Datum: 21.11.12 08:32

Kotilion není ve skutečnosti každý dárek jako takový, ale taková pěkně složená papírová květina. Někdy na začátku minulého století, když se pořádaly plesy, sedaly tam pořadatelky s ošatkami, na nich vyrovnané ty kotiliony a prodávaly je. Kupovaly si je pouze ženy. Pak byla dámská volenka, ženy si vybíraly tanečníky a tyto papírové květiny jim připínaly na klopu. Jako pozornost a poděkování, že s nimi předtím tančili. Takže některý oblíbený tanečník a bavič jich pak měl na saku třeba 5.

V tanečních se rozdávají takové milé a nenáročné dárky. Oblíbení jsou plyšáci.

Já byla taková rebelka, tak jsem rozdávala kolečka olomouckých syrečků, po jednom balená v ozdobných krabičkách. Už nevím, jak jsem na to přišla. Ony ty moje nápady bývaly často dost, no řekněme, neobvyklé...*smich*

Ostatní to ale pojali podobně, jako já. Kamarádka dostala balíček, ve kterém byla cihla. Jiná dívka dostala balíček a když ho otevřela, ke stropu vyfrnknul polekaný vrabčák. Takže takový dar-nedar.

Bylo nám ale sladkých -náct, tak jsme se bavili. Vtipně a slušně. Kéž by se nám to vrátilo. :) Jaga.

doplněno 21.11.12 08:35:

V tanečních nic nepokazí malá kytička, nebo nějaký lepší mlsek - třeba ta bonbóny Rafaelo, či Mon Cheri, jak jsou v malé krabičce asi po 4-5.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 22.11.12 20:23

Děkuju, partnerovi dám asi gumovou kachničku, u nás to má totiž symboliku, kterou tady nechci zveřejňovat :) Doufám, že se to hodí :)

Datum: 22.11.12 21:32

Tak tomu říkám originální dárek :D

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.