(Spolu)vlastnictví firmy nezletilým

Od: Datum: 11.10.14 23:14 odpovědí: 1 změna: 12.10.14 01:01

Dobrý den,

řeším teď jednu zajímavou otázku. Mám nápad na podnikatelský projekt, ale ve svých 17 letech samozřejmě nemám na to, ho zafinancovat. Plánuji tedy pokusit se sehnat nějakého investora. Nevím však, jak by toto bylo poté při dělení podílů firmy. Založení firmy jako takové není problém, může být psaná na přítelkyni která v projektu figuruje také - projekt budeme vytvářet spolu. Jde o to, jestli v 17 vůbec je možné takto ve firmě figurovat, nebo by to mých 18. narozenin musela být moje část psaná na ní, nebo může být psaná rovnou na mě.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.10.14 01:01
avatar

Dokud nejste plnoletý, musíte mít zákonného zástupce. Tak jen opatrně, aby to byl někdo, komu skutečně věříte Záleží také na charakteru podnikání, jestli budete nějaká společnost, nebo by to bylo na živnosťák... ono třeba než někoho seženete na financování, třeba tam ta osmnáctka padne ;) Rozhodně přeji hodně zdaru.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.