Co se děje pri smrti? Co před ni a po ni?

Od: Datum: 11.10.14 13:01 odpovědí: 5 změna: 12.10.14 15:08
avatar
Ahoj, jak jistě víte, moje milovaná paní babička umírá na metastázy na mozku. Chodím za ni téměř každý den, nebo máma. Nabralo to strasne rychlý spád, poslední týden jen spala a poradne nemluvila, jako by duchem již byla z pulky na druhém břehu řeky, jen mi říkala, že me má rada, že už ji to nebaví a že za ni v noci byla její (dávno zesnulá) maminka a říkala, cituji: "Jituš, pojď, půjdeme, je čas." Předevčírem měla dva záchvaty zimnice, má již porusenou termoregulaci. Včera naopak uplne obrátila, měla radost, dokonce začala jíst a pít. Radostí jsem plakal, když jsem viděl, jak se uklidnila a byla plná optimismu. Chápu, že to nejspíše je predsmrtna euforie a už tu s námi dlouho nebude. Vím, musíme tam všichni. Byla celý život neskutecne hodna, nikdy nic neměla a když ano, tak to rozdala. Vypadá to, že i smrt k ni bude hodna...snad. Proto se mi hlavou honi myšlenky, jak vlastně smrt probíha pro umírajícího? Co pociťuje prot smrrit nebo snad po ni?
Děkuji všem za podporu a rady.
doplněno 12.10.14 10:32: Děkuji všem za podporu. Když jsem se bavil s neurologem, tak říkal, že tento typ rakoviny je pro lidi to nejmilosrdnejsi. Mozek nebolí, pokud není otekly a otok má omezeny kortikoidy. Dochází k přeměně jedněch buněk na jiné.
Aby toho nebylo málo, tak včera dostala zápal plic. Má sice ATB, ale mám obavy, že se s tím její oslabene tělíčko neporadí. Včera v 10 po práci jsem ještě za ni byl, spala, tak jsem ji ještě jednou řekl že ji mám rád a když jsem ji dával pusu tak se pousmála. Snad o mne věděla, aspoň podvedome...

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: janplinto*
Datum: 11.10.14 13:03

Obávám se, že stoprocentní pravdu nezná nikdo, ale až přijde čas, každý se to dozví. *kafe*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 11.10.14 13:10
avatar

Dobrý den, znám také tuto situaci, tak mám pro Vás pochopení. Jenže, to je asi tak vše, na co jsem schopen odpovědět - Vaše otázky jsou nezodpověditelné, resp. mohou to být jen dohady či přání. Nikdo, kdo by zde mohl toto napsat přesně, není - musel by to být nebožtík.

A, myslím, že současný stav Vaší babičky vyhodnocujete správně. Když jsem byl já v této situaci, tak jsem to neznal - a následovalo rychlé zhoršení a konec. Hodně sil (a zdravit ani nebudu).

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.10.14 06:18
avatar

Je mi Vás líto, i babičky. Asi už nějak podvědomě ví, že odchází a podle toho se chová. Snažte se ji trošku povyrazit, neplačte před ní /vím, že je to nesmírně těžké/, vypravujte jí třeba běžné denní zážitky, co jste viděl v obchodě, co dělal pes, když jste byli na procházce apod. Kterou sousedku jste potkali, kdo ji pozdravuje. Trochu ji prostě odpoutat od těch smutných myšlenek.

Snrt k ní vůbec není hodná. Když má někdo metastázy, trpí a trvá to ještě nějakou dobu /jak u koho/, než odejde. Smrt byla milosrdná k mému otci. V 11 dopoledne se mu udělalo nevolno, potil se, byl bledý. Lehl si. Když se to nelepšilo, zavolala jsem doktora. Konstatoval infarkt. V 15 hodin ho vezli do nemocnice. Když to měli 300 m k bráně nemocnice, byl konec. Smrt rychlá, za pár chvil, bez bolesti a bez trápení. Bohužel, přišla velice brzy. Tátovi bylo 49 let. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 12.10.14 09:39
avatar

Babička je na prahu smrti, cítí to, ví to a smiřuje se s tím, pak přijde konec a velká úleva. Vždy ji říkejte, jak ji máte rád. Já stačila tátu v nemocnici jen obejmout, dát mu pusu a to bylo to poslední, u mámy jsem nestihla nic, ach jo. - pt

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.10.14 15:08

Smrt je absolutní osvobození od životních útrap. Hezky je to vidět na těch novinářích, u kterých stojí s nožem v ruce zamaskovaný džihádista. Jsou klidní a očekávají rychlou smrt.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.