Oslovují mě žebráci

Od: Datum: 10.10.14 20:38 odpovědí: 22 změna: 12.10.14 08:33

Ahoj mám problém v poslední době s chůzí po městě. Již párkrát se mi stalo, že mě tu a tam oslovil nějaký žebrák a hned řekl "Nemáš cigáro? Nemáš 20 korun? Prosím Vás, můžu se vás zeptat? Nebojte se, Já jen, zda by jste mi nedal nějaké peníze,...".Docela mě to otravuje. Rád bych prošel jako ostatní a hledám na svém zevnějšku, co bych mohl změnit, abych nebyl jak magnet na tyhle typy lidí. Ať už jsem oholen či zarostlí, tak nic nepomůže. Možná vidí na obličeji, že jsem introvert a moc se nesměju, tak mě oslovují. Fakt už nevím. Nejhorší je, co udělají, když odmítám a odmítám vždy. Ty kecy za zády. V noci je to o hubu.Je mi 26. Pokud jezdím autem, tak jsem v klidu, ale i tak mi jednou přišel až na parkoviště u supermarketu k autu a já zrovna odemykal. Možná náhoda, ale prosím poraďte, jak psychologicky správně nekonfliktně zareagovat. Nebo nereagovat raději vůbec?Mimochodem posilovna mě nebaví. Je to stereotyp a ze sportu snad jedině kolo, ale přeci nebudu pořád město brázdit na kole, když jdu někam s kámoši a pak se postupně rozcházíme po akci.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.10.14 20:45
avatar

Nekonfliktňe a v klidu bez očního kontaktu slušně razantně odmítnout. Píšete že vás posilovna nebaví to jako že byste ty chudáky chtěl napadat nebo jak? Mám 195 cm pracuji v práci s těžkými předměty a také mne v Brně oslovují tito lidé když jsem s rodinou na procházce a normálně se snima dá domluvit a i mů odlitek už ví jak s těmito lidmi komunikovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin*
Datum: 10.10.14 20:59

No 185 a nic moc sval, takže si připadám jako snadná oběť. Student no. Kdybych trochu byl muskulaturnější, tak jsem si říkal, že bych nebyl takový terč. Takže tato teorie se zdá být chybná...

i mů odlitek už ví jak s těmito lidmi komunikovat.
Jak jste ho tehdy poučil? Slyším totiž kecy za zády (i sprosté nadávky) když nezareaguji vůbec a bez očního kontaktu.

Od: wamp®
Datum: 10.10.14 20:57
avatar

Oni to pouze zkoušejí..."Líná huba,holé neštěstí." Slušně je odmítni,řekni zkrátka bohužel a je to.Příště už dají pokoj,řeknou si to mezi sebou...Tito lidé co já vím nejsou násilníci,pouze nešťastníci,i když si za jejich situaci ve valné většině mohou sami...

doplněno 10.10.14 21:18:

V tom případě si kup pepřák.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: martin*
Datum: 10.10.14 21:01

Když se s vámi chce bavit asertivně a je ožralí, tak to je fakt lehké... (že nejsou násilníci je v tu chvíli zbožné přání)

Datum: 10.10.14 21:01
avatar

Nevidím, neslyším, nechci, nedám !

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.10.14 21:05
avatar

Naprosto ti rozumím.

Stává se mě to samý, ale co s tím netuším. Jeden dokonce i na parkovišti u auta recituje básničku. Pak chce samozřejmě dvacku. Jednou jsem se zeptal nač tu dvacku chceš? Prej na polívku. Říkám dobře, pojď se mnou a já ti ji koupím, nebo klidně dvě, když budeš mít jednu málo. A ejhle, pozvat na polívku nechtěl, mermomocí chtěl peníze.

Nedostal nic.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 10.10.14 21:13
avatar

Mám to jednoduchý-peníze nemám! Zásadně pkd nejdu na nákup,tak peníze u sebe nenosím!

doplněno 11.10.14 15:58:

Asi je svou postavou od pokusu fyzického napadení odrazuji! a ti cikáni-u nás je jich pár a většunu od vidění znám a mezi nima není žádný jak je popisujete.Výhoda malého okresního města,zase další nevýhoda-minimum prac.příležitostí!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin*
Datum: 10.10.14 21:19

Ani tak nejde o peníze (nedal bych nikdy a nikdy se nestalo, že bych dal), ale jde o bezpečí. Žebráky neberu jen jako smrduté lidi v kabátech s igelitkou. Už mě oslovili i mladí cigáni ve skupince a to už je fakt o hubu. Mám tedy problém se všemi lidmi na ulici, kteří při oslovení chtějí za každou cenu konflikt,peníze nebo jen ublížit fyzicky.

To mě štve.

doplněno 10.10.14 21:24:

...tak peníze u sebe nenosím!

To nejde. Občas vypomůžu na melouchu a mám je,že... Spíš mám problém s možným fyzickým kontaktem

Od: milan23*
Datum: 10.10.14 21:30
Kup si psa...
Ohodnoceno: 3x
 
Od: martin*
Datum: 10.10.14 21:38

Nad tím budu vážně uvažovat. Moc mě to zaujalo! Díky Martin

doplněno 10.10.14 22:28:

To byla první volba, když jsem hledal plemena ve vyhledávání a nevypadá špatně. Gaučáka bych rozhodně nekoupil Právě bojovnější pes, který může i mezi slušné lidi je ta volba, kterou teď hledám.

Od: milan23*
Datum: 10.10.14 22:24
Není zač, ale pokud by došlo na koupi psa, poohlížej se po plemeni které budí respekt, ne po tom, které si ho právem zaslouží.V žádném případě neuvažuj o psu jako o zbrani! To si můžeš dovolit třeba až u svého čtvrtého psa a to jen pod odborným vedením.
Jako student máš neopakovatelnou možnost mít skvělého psa( častý kontakt s různými lidmi,místy,situacemi).Doporučil bych např. APBT,AST,Tosa-inu...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.14 08:33
avatar

A co když půjdete někam, kam pes nesmí? Co když nebude snášet jízdu v autě? Co když půjdete na brigádu, kde budete pár hodin, kde bude pes?

Mně se to moc nestává, max. osamělí bezdomovci, cikánů ve skupince bych se ale taky bála. Jednou se ke mně někdo blížil, narovnala jsem ramena, zvedla hlavu a zabodla se pohledem přímo do očí - některé to možná odradí... ale jak už tu někdo radil, občas nosím i pepřák v ruce v kapse. Popř. klíče na šňůře, když si zapomenu pepřák, docela to jimi bolí, když se člověk strefí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 10.10.14 22:48
avatar

Žebráci, bezdomovci, nikdy jsem s nimi neměl problém. Ani s těmi, co občas kvůli své agresivitě pobývali ve vězení. Ono je důležité, jak si tě odhadnou. Pokud s nimi mluvíš rázně a na rovinu, tak to většinou přijmou. Mám, ale nedám. Tečka. Pokud u tebe vycítí nejistotu, tak máš asi smůlu. Oni to prostě zkouší. Rozhodně bych se kvůli nim neozbrojoval a nepřistupoval na konflikt. Oni jsou dost často ozbrojeni dýkou nebo kuchyňským nožem. Policisté je ve svém rajónu znají a tyto zbraně jim tolerují. Psa si nepořizuj. Posloužil by spíš jako záminka k oslovení. A při tvé nejistotě si nejsem jistý, kdo by byl vůdcem smečky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.10.14 05:38
avatar

Ano, chovat se sebejistě, aby z Vás nečišela nejistota. Oni toho umí využít.

Známá: bezdomovec chtěl peníze, že má hlad. Ona šla právě z nákupu, dala mu salám a 3 rohlíky. Hodil to po ní a zařval: "Krávo pitomá, já chtěl peníze a ne žrádlo!" Od té doby známá už nedá nic.

Mně kontaktoval na nádraží jednonohý cikán, když jsem šla s vnoučaty pro zmrzlinu. Bývá tam často a je znám svým neurvalým chováním, pokud nedostane. Já nesla jen v ruce peněženku na tu zmrzku a to pro něj bylo magnetem. Když jsem řekla, že nedám, byl ožralý, odpověděl, že mi přeje, abych taky přišla o hnátu.

Proroctví takových vypitých mozků nemá asi tu pravou sílu. O hnátu jsem zatím nepřišla a doufám, že snad ani nepřijdu. Nesmí jim člověk podlehnout.

Pes by nebyl marný. Přimlouvala bych se za ridgebacka, rotvajlera, dobrmana, nebo "komisaře Rexe". Známí u nás chovají irské vlkodavy, je to sice pes jako kůň, ale se svým dobromysleným pohledem mnoho hrůzy nenažene. *smich* Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.10.14 06:06
avatar

Někdo se bojí "žebráků", tak mu doporučíte psa, nejlíp roťáka. Pak jsou lidi, kteří se bojí psů, a pořizují si zbraně. Pak se zase vy bojíte lidí, kteří se ozbrojí kvůli takovým, jako jste vy. Tomu se říká spirála nenávisti.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 11.10.14 16:00
avatar

Babuško-známá asi neví,že žízeň je překabátěný hlad!

v mém okolí je několik známých ,kteří takto také přišli k tomu,že dobročinnost se nedá takto dělat!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ruze®
Datum: 11.10.14 08:17
avatar

Přesně tak,jak řekla babajaga.Řeknu prostě a rázně ,,NEMÁM,,a jdu dál.Když jsem byla mladší,měla jsem tendenci ještě sem,tam někomu něco dát,ale když na mě křiknul a víc nemáš a nebo když tvrdil že má hlad a já měla zrovna u sebe nákup,tak jsem vytáhla rohlíky a dotyčný,,chudák,, na mě zařval ,,na rohlíky ti se...ru!,od té doby nedávám nikomu nic! Vám snad někdo dá něco zadarmo?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 11.10.14 08:36

Budˇ nereaguji vůbec, jsou vzduch, nebo zavrtím hlavou. Když chceš, tvrdě se ji podívej do očí.

doplněno 11.10.14 11:23:

Nebo jim nabídněte odměnu za nějakou práci, to vezmou s radostí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.10.14 09:02

Začnu na ně mluvit rusky a pomáhá to

Ohodnoceno: 0x
 
Od: george*
Datum: 11.10.14 10:28
Vyborne odpalkoval jednoho muj kamos. Prisla pani a ptala se na nejakej "drobak"... Kamos rika, drobny nemam, mam jen 1000, chtela byste 1000? Ona, ze jo... A on: No vidite, ja bych taky chtel... :-D :-D :-D Ja bud mluvim anglicky, nebo se ptam, jestli ma terminal na karty, ze nemam cash a vybirat kvuli nemu urcite nejdu :-D Kdyz si osvojite par forku, je setkani s bezdakem docela prdel... Mozna to ale neprameni z bezdomovcu, ale z toho, ze neumite rikat ne. Berte NE jako brzdy v aute, kdyby nebyly zabijete se. Takze NE je dobry slovo...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin*
Datum: 11.10.14 21:38

Už jsem to psal. Nemám problém s NE, ale problém s tím, že vyrazí ke mě. Partička sedí před obchoďákem a 10m je chodník do města mpo kterém jdu. Oni sedí s flaškama na rohu a sledují lidi co po tom chodníku jdou a typují lidi a občas se zvedne jeden a jde se optat. Většinou mě. Samosebou je řešením jít jinudy, ale tahle situace je jen pro příklad, aby jste věděli, co mi vadí a už se mi to několikrát stalo. Seděj jak na pozorovatelně. Řekneš ne a i plivnou...zmrdi.

Od: jakojaaa
Datum: 12.10.14 01:25

Také se mi to stává. Bezdomovec stojí u chodníku, 10 lidí přede mnou projde, ale když procházím já, tak přijde otázka "Hele nemáš..." Asi je to tím, že vypadám jako "slušňák", takové lidi si tipují. Důležité je se jich nebát, to oni vycítí a tím spíš k tobě půjdou. Prostě neuhýbat, nekrčit se, neklopit zrak, normálně jít, jako by tam nikdo nebyl. Když se zeptá, tak říct jasné ne a hotovo.

P.S.: Jestli po tobě chtějí jen 20 korun, tak to máš ještě dobré, po mě chtěl nedávno jeden cikán rovnou 150 korun. Asi inflace, nebo co.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.