Zablokovaný účet

Od: Datum: 10.10.14 15:16 odpovědí: 10 změna: 10.10.14 22:17

Dobrý den, mám zablokovaný účet kvůli exekuci. S mím zaměstanavatel sem se jasně dohodla, že mi nesmí posílat peníze na účet. Jednou mi peníze tedy vypltil v hotovosti další měsíc mi je poslal na účet s tím, že an to zapoměl. Tento měsíc mi to udělal znova s tím, že mi poslal sms zprávu, že peníze mám poslané na účtě a je to můj problém. Napsala jsem, že má povinnost mi dát vědět jaký má úmysl s mou výplatou než udělá něco jiného než na čem jsme se domluvili. Byli jsme domluveni, že mohu být v klidu a na 100% mi nepošlepeníze na účet. Na mi bylo napsáno, že je to můj roblém a že mohu být ráda, že to semnou vůbec zajímá a nemá šas řešit moje problémy.Má otázka zní zda de podat nějaká stížnost. Děkuji Alena


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 10.10.14 15:22
avatar

Dobrý den, rozumím tomu správně, že máte exekuci na účet, bráníte se jí tím, že tam nebude co exekuovat a nyní chcete asi přijít i o práci, když si chcete někde stěžovat na svého zaměstnavatele? Zdravím!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: lujs®
Datum: 10.10.14 15:31
avatar

Já si spíš myslím že paní potřebuje nějaký peníze na základní obživu a na nájem a inkaso.

Z účtu zablokovanýho exekutorem totiž člověk postižený exekucí může dostat nějakou částku asi jenom 2x po celou dobu exekuce i když jí peníze na exekuci zaměstnavatel strhává z platu a tudíž z toho účtu teoreticky stejně vzít další peníze nesmí ale to je teorie, praxe bejvá v tomhle státě ůplně jiná.

Doporučoval bych paní ať si nechá peníze posílat třeba na účet rodičů.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: alena26
Datum: 10.10.14 15:47

Jsem studentka vysoké školy, mám to jako brigádu kde dostávám tak 4000, která nutně potřebuji. Takže exekuce je nestrhává u zaměstnavatele, ale zablokovala mi účet. Mého zaměstnavatele jsem již řed 4 měsíci požádala, aby mi je tam neposílal, ale marně vždy má nějakou výmluvu přoč to udělal. Nyní mi už, ale napsal, že ho mé problémy nezajímají a má jiné starosti než mě řešit. Exukuci se nevyhýbám řeší se s právníkem jelikož je exekuce milná a bráním se proto nemohu ani používat účet dokud se vše nevyřeší.

Datum: 10.10.14 17:07
avatar

Pokud máte exekučně zablokovaný účet, tak máte právo, aby Vám banka na základě § 304 b) zákona č. 99/1963 Sb. (Občanský soudní řád), vyplatila z Vašeho exekučně zablokovaného účtu, na kterém máte uložené své finanční prostředky, částku ve výši dvojnásobku životního minima, které v současné době činní 3.410,-Kč. Máte-li exekučně zablokovaný účet, můžete si z něj tedy vybrat částku ve výši 6.820,-Kč. Tento výběr je Vám však umožněn pouze jednou a nelze jej v rámci dané exekuce nárokovat vícekrát.

Co dělat když vám exekutor zablokuje účet

Spoustě z vás se to již stalo, další spoustě se to teprve stane. Exekutor zablokoval účet a vy nemůžete vybírat a vklady končí v černé díře, nemůžete ani zaplatit nájem, nebo telefon. Navíc vám dále nabíhají poplatky za vedení účtu. Co s tím?Existují dva případy. Ja zablokovaný účet na částku nižší než je zůstatek a pak druhý opačný případ. Tedy na účtu není dostatek peněz na zaplacení exekuce. V obou případech jste nahraný a k penězům nemáte přístup.Hlavně v prvním případě je to hodně za hranou. Jelikož se často stává, že exekutor vám i přes to že máte na účtu dostatek peněz může účet blokovat po dobu i několika měsíců. Věřte, že tak bude činit především v případě, že vlastníte ještě nějakou nemovitost. Nemovitosti jsou jejich hlavním cílem, proto vám záměrně zamezuje přístup k prostředkům z kterých byste mohli pohledávku uhradit.Každopádně v obou případech funguje jednoduchá obrana. Okamžitě jít do banky a VYPOVĚDĚT SMLOUVU. Pozor nejedná se o zrušení účtu. Zrušení blokovaného účtu není možné, ale je možné vypovědět smlouvu o vedení účtu. Tohle je důležité vědět, jelikož bankovní úředníci to často neví. Z toho vyplývá, že banka se bude bránit. Nevím jestli z neznalosti, nebo to dělají schválně. Až takhle hluboko konspirovat nebudu. Každopádně nedejte se.Vypovězením smlouvy dosáhnete totiž toho, že vše co přesahuje blokovanou částku vám musí banka zaslat na jiný účet, nebo poštou apod. Tím dosáhnete zpět na své peníze a můžete zase normálně žít.V případě, že blokovaná částka je vyšší než zůstatek na účtě, vám banka nepošle nic. Ale vám už nebudou nabíhat žádné další poplatky za vedení účtu.No a po vypovězení smlouvy, zůstává opuštěný účet, který už si exekutor může blokovat třeba do aleluja. Vám už z toho nehrozí další problémy.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.10.14 16:14
avatar

Máte smůlu, zaměstnavatele skutečně nemusí zajímat Vaše exekuce. Jestliže je v jeho firmě zavedeo posílání výplat na účty, budete to muset respektovat (nebo si hůledat jiného zaměstnavatele). To, že Vám peníze vyplatí v hotovosti je čistě jeho dobrá vůle a má s tím práci navíc. Mimo to by Vás tím podporoval v maření výkonu exekuce. Proč by to dělal? Taky by se Vám mohlo stát, že Vás udá pro maření úředního výkonu. Ale klidně si ztěžujte. Třeba na nádraží.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: iv®
Datum: 10.10.14 16:22
avatar
Dobry den. Zamestnavatel Vam nemusi vyplácet plat hotove. To je jedna věc. Tudíž stěžovat si nemate proč. Druhá věc : prekvapuje mě jak někteří zdejší radci ihned člověka odsoudí. Jak můžete vedet, ze exekuce je opravdu opravnena? Proc se nevyjadrite pouze k možnosti stížnosti na zamestnavatele?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mmm1
Datum: 10.10.14 19:31

Zkuste kouknout na § 143 ZP, tam se píše, že je povinnost zaměstanavatele vyplácet mzdu na pracovišti.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.10.14 20:12
avatar

Zaměstnavatel je povinen,pokud si to budete přát, vyplácet peníze v hotovosti na pracovišti.Nás je ve firmě 360 a pouze 4 zaměstnanci berou peníze na pracovišti.Ostatním jdou na účet.Pouze je mají v jiném termínu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.10.14 21:49
avatar

Podle mne by bylo jednodušší zablokovaný účet zrušit (vypovědět smlouvu uzavřenou s bankou). Potom písemně sdělte zaměstnavateli, že byl účet zrušen, a že si přejete výplatu dostávat na pracovišti.

Zaměstnavatel není (s výjimkou srážek při exekuci na mzdu) řešit exekuce nebo problémy svých zaměstnanců.

doplněno 10.10.14 23:31:

Omlouvám, ser v první větě jsem použila obrat "zrušit účet". Nejde však o zrušení účtu, ale o výpověď smlouvy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 10.10.14 22:17
avatar

Zrušit účet kterej je blokovanej exekutorem není vůbec jednoduchý, vím o tom z vlastní zkušenosti.

Stálo mně to 1700kč(musel sem doplatit veškerý měsíční poplatky) ale až exekuce skončila.

Po tu dobu mi to exekutor nepovolil že prej by na něj mohly přijít nějaký peníze.

Když sem mu řekl že tam nemá co přijít protože do práce mně stejně nikam nevezmou protože sem invalidní a z důchodu mi strhávají tu exekuci tak ho to stejně nezajímalo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.