Pracák-musím opravdu předložit dohodu?

Od: Datum: 09.10.14 21:59 odpovědí: 8 změna: 10.10.14 21:00

Rozvázala jsem pracovní poměr dohodou z důvodu nezbytné péče o dítě do 4 let, bývalý zaměstnavatel mi vystavil pro pracák potvrzení ve kterém je vše potřebné vypsané, jako důvod, částka průměrného výdělku, doba prac. poměru atd., protože v dohodě mám specifikovanou i částku, kterou mi zaměstnavatel vyplatl jako kompenzaci, ale není to ani odstupné ani odchodné, jenže tuto dohodu právě nechci ukazovat na našem malém městě z důvodu toho, že všichni uvidí jakou částku mi zapěstnavatel vyplácí, tak se chci zeptat, zda po mě pracovní úřad opravdu má právo chtít tuto moji dohodu s bývalým zaměstnavatelem, nebo pokud je vše potřebné v daném potvrzení, nestačí jim náhodou jen toto? děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.10.14 22:20
avatar

Obávám se, že potvrzení stačit nebude, že ÚP bude chtít vidět důvod uvedený v dohodě jako důvod ukončení zaměstnání. Podle mne by bylo snazší uzavřít se zaměstnavatelem samostatnou "dohodu o kompenzaci" ...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.10.14 07:13
avatar

ÚP bude chtít dohodu vidět. Jenže Vy jste dost vztahovačná a snažíte se hledat mouchy tam, kde nejsou.

Cituji:...dohodu nechci ukazovat na našem malém městě z důvodu toho, že VŠICHNI uvidí, jakou částku mi zaměstnavatel vyplácí...

Opravdu to VŠICHNI UVIDÍ? To ta úřednice ˇUP úřaduje na náměstí pod lípou? A každý, kdo jde kolem, si může vyslechnout, kolik máte peněz? Když jde kolem náhodou kominík, popelář...*haha* Nebo to paní pak vykládá v řeznictví a u holiče? *bum*

Vzpamatujte se. Neslyšela jste něco o úředním tajemství? Neslyšela jste o mlčenlivosti? Stejně, jako doktor či sestra nikde nevykládají, že máte pohlavní nemoc, stejně tak žádný z úředníků nevykládá, co bylo na Vámi předloženém dokladu. To by se se svými kancelářemi brzy rozloučili.

Tak se vzpamatujte a předložte všechno, co na Vás budou požadovat. Opravdu VŠICHNI ve městě po Vašich příjmech nebaží. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: luci*
Datum: 10.10.14 14:30

aaaaa promluvila úřednice úřadu práce, :-D, kdyby viděl mé příjmy kominík, to by mi nevadilo ani trochu, nejhorší je zakomplexovaná maloměstská drbna, o úředním tajemství jsem já osobně slyšela hodně, ale to bych nesměla znát českého závistivého človíčka, takže rozkaz úřednice, předložím vše)

Datum: 10.10.14 16:32
avatar

Pokud máte pádný důvod, a ještě lépe důkazy, samozřejmě si na úřednici můžete stěžovat, to je Vaše právo.

Opakuji ovšem, pokud máte skutečný důvod, a ne nějakou domněnku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.14 16:12
avatar

Jj Babuško-trefená husa vždy zakejhá!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.14 16:38

*smich* *smich* *smich* A teď zpět do reality. Bydlím na malém městě. Něco jako lékařské či úřední tajemství tady opravdu, ale opravdu neexistuje. Pochopitelně nemáte šanci doložit, že to vykecal konkrétní člověk, někdo to ale vykecat musel. Pokud nechci, aby někdo něco věděl, nesmím to nikomu říct. NIKOMU.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mmm1
Datum: 10.10.14 19:36

Po mě chtěli jen ten papír co mi dali, aby potvrdil zaměstnavatel kvůli podpoře. Jinak ždnou dohodu ani kopii výpovědi vidět nechtěli. Vše důležité bylo na tom lejstru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luci*
Datum: 10.10.14 21:00

No právě, po vás nechtěli nic a po mě zase chtějí až moc a nevím, kde je pravda, kde je napsané nebo kdo mi přesně řekne, na toto mají právo a toto už po mě chtít nemusí...hm nejspíš je to tak, že si každý ÚP řekne co se mu zlíbí a dané konkrétně není nic.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.