Přivýdělek s pozemkem

Od: Datum: 09.10.14 17:43 odpovědí: 3 změna: 10.10.14 14:25

Dobrý den, mám možnost koupit výhodně pozemek jako ornou půdu a hned vedle se staví domy je to na lukrativním místě s výhledem na celé město. Chtěl bych ho koupit a hned prodat se ziskem . Jakou dobu to trvá s vyřízením na katastru a td.? Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 09.10.14 17:59
avatar

Dobrý den, tomu se říká spekulace, ale proč ne. Víte, že na orné půdě se nemůže stavět? Musí se nejdříve úředně převést na pozemek stavební a to také nemusí býti povoleno. A prodat ornou půdu je docela umění - možná proto je cena výhodná. Zdravím!

P.S. Pokud budete prodávat se ziskem a hned, tak ten zisk podléhá zdanění.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pravnik
Datum: 10.10.14 14:25

na orné půdě se stavět samozřejmě může, a to pokud se na přísl. pozemek může stavět podle územního plánu dané obce/města. Takže nejdřív na obecní úřad, abyste nekoupil pozemek, na kterém se nesmí stavět. Teprve až se postaví dům, tak se do katastru vloží jeho kolaudačnmí souhlas a geometrický plán se zastavěnou plochou domu, která následně bude takto označena i v katastru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.14 18:45
avatar

Asi myslíte prodat bez převodu na Vás, ale na smlouvu o zprostředkování prodeje. Na katastru mají na posouzení návrhu na vklad 30 dní a je pár případů kdy se prodlužuje o dalších 30.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.