Stravenky v praci vs smlouva a dovolena

Od: Datum: 09.10.14 15:05 odpovědí: 2 změna: 09.10.14 16:14

Do konce zari jsem byl v praci.Mel jsem smlouvu na dobu neurcitou, bylo malo prace, tk me sef nechal od 1.10. do konce roku(kdy mi konci smlouva) , doma na 80% platu.Jen ty tri mesice.Mam po tuto dobu i narok na stravenky,ktere jsem drive mival?Zustalo mi jeste 6 dni nevybrane dovolene, s tim je to jak?To mi nejak proplati?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.10.14 15:47
avatar

Jestli do konce roku pro překážky na své straně (nemoc, neplacené volno) nezameškáte více než 99 pracovních směn, nebude se Vám dovolená krátit. Nemýlím-li se, je pro vznik nároku na stravenkuvzniká nárok po nutné odpracovat určitý počet hodin (mám dojem, že jde o tři hodiny).

Nevyčerpaná dovolená se proplácí při skončení zaměstnání. Nebudete-li moci dovolenou vyčerpat letos, převede ji zaměstnavatel do příštího roku.

doplněno 09.10.14 18:28:

Zaměstnavatel může stravenku přiznat i v případě nepřítomnosti na pracovišti (např. v době dovolené, nemoci, bývalým zaměstnancům v důchodu, ...), ale už nejde o daňově uznatelný náklad.

V tomto případě by ji podle mne přiznat měl. Kdyby měl zaměstnavatel pro zaměstnance dotatek práce, byl zaměstnanec v práci ...

Ovšem to je můj názor (právní nárok na stravenku není).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.14 16:14
avatar
Rozhodnutí je na zaměstnavateli , většinou se dodržuje 3 hodinnová pracovní doba s nárokem na stravenku.Obecně platí, že poskytování stravování (závodní jídelna) nebo přispívání na něj (stravovací poukázky, jídelní kupony ) závisí na rozhodnutí zaměstnavatele. Stravování v organizačních složkách státu a ve státních příspěvkových organizacích upravuje zvláštní předpis, který mimo jiné stanoví, že nárok na stravování vzniká v rámci přítomnosti na pracovní směně v délce alespoň tři hodiny Tato úprava se však vztahuje také pouze na zaměstnance v pracovním poměru.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.