Jak vystěhovat neplatiče nájmu

Od: Datum: 08.10.14 12:28 odpovědí: 10 změna: 09.10.14 08:08

Dobrý den, mám určitý problém a nevím na koho se obrátit. Máme rodinný dům rozdělený na dva byty. Jeden vlastníme my a druhý není náš, ale chceme ho koupit. Problém je v tom, že máme slíbenou koupi od realitky, ale ti co bydlí nahoře jsou jen v nájmu a jak to neříct neslušně jsou sociálně slabší, prostě nemají peníze a drží se tu zuby nehty! Jde to nějak řešit jinak? Už nemají ani smlouvu ta jim skončila. Takže už neplatí ani nájem. Nevíme jak to uspíšit, aby se odstěhovali. Může je někdo vyhodit nebo jim to někdo nařídit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: iv®
Datum: 08.10.14 12:30
avatar
Dobrý den. Čí je druhá polovina domu? Zkusila bych se domluvit s majitelem.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikolas46
Datum: 08.10.14 12:35

Ono to není tak jednoduché. Majitelka je spojená s realitkou. Jako kdyby nám to nechtěla prodat. Přitom ji neplatí ani nájem. Rozumíte, my jim řekli, že to berem a přitom koupě předčí nájem a nic se pořád neděje!

Od: iv®
Datum: 08.10.14 12:42
avatar
Určitě bych kontaktovala realitni kancelář. Možná bude někde zakopany pes. Proč by jinak majitelka neprodala majetek, který ji nevynasi. Neni nějak spriznena s najemniky? Pokud nebude chtít prodat neudelate nic...pokud bude prodej přes realitku mate sanci jako kazdy jiný.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mate59
Datum: 08.10.14 12:39

Smlouva jim skončila.Majitel nemovitosti je jediný, který s tím múže něco dělatPokud mu za nájem neplatí,on je múže dát vystěhovat.Moc uspíšit to nejde.Pak se dohodnout s majitelem o koupi,no záleží,jestli bude chtít byt prodat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mate59
Datum: 08.10.14 12:48

pokud to má realitka, majitel to nebude moct sám prodat, jedine přez realitku, jinak by jim musel zaplatit nejaké sankce dohodnuté v jejich smlouvě.Takže to bude prodávat realitka,neboť z toho bude mít provizi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.14 13:29
avatar

Nemáte pravdu. Pokud majitel nemá s realitní kanceláří uzavřenou exkluzivní smlouvu, pak může majitel prodat nemovitost sám nebo také prostřednictvím jakékoli jiné realitky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mate59
Datum: 08.10.14 13:35

to jsem tím práve myslel, pokud to již má realitka,tzn. majitel s ní má smlouvu,rodal by si to sám, realitka uplatní vuči nemu sankce v smlouve dohodnuté.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.14 13:43
avatar

Když chce majitel prodat nemovitost prostřednictvím realitky, musí vždy podepsat smlouvu o zprostředkování. Záleží však na tom, zda jde o smlouvu exkluzivní či nikoli. Ze smlouvy exkluzivní není zpravidla možné se vyvázat bez sankcí. Pokud je uzavřena smlouva bez doložky o exkluzivitě, může majitel nemovitost prodat komukoli a bez sankcí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikolas46
Datum: 08.10.14 20:58

No ono to nebude tak jednoduchý. Majitelka je dobrá známá s realitkou a s paní, která to řeší, takže jestli to chápu správně tak šanci na vystěhování nemáme :( nájemníci vždy naslibují, že mají peněz a pravda je, že nemají ani na jídlo, nechápu je, spíš by je mělo zajímat, že mají kupce na dům než se o ně starat a pomáhat jim. !Ani přes nějakého právníka by to nešlo? S takovou nám budou kazit soužití ještě dost dlouho.

Datum: 09.10.14 08:08
avatar

donutit majitelku k prodeji nemůžete - a dokud nejste majitel, nemůžete vyhodit podnájemníky... ale mohl byste si stěžovat na úřadě na hluk, špínu atd. a ti by to mohli řešit přes majitelku, ať si usměrní své nájemce - když vydržíte, třeba jí to přestane bavit? a co vám řekla paní z realitky za důvod, proč vám to nechtějí prodat? přichází o provizi...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.