Dar právnické osoby osobě fyzické

Od: Datum: 09.10.14 13:43 odpovědí: 1 změna: 09.10.14 19:41

Ahoj kolegové poradci. Jelikož se v této problematice neorientuji, rád bych se zeptal na daňovou odpočitatelnost daru od podnikatele pro fyzickou osobu. Jelikož město nám nechce zřídit dětské hřiště, rozhodli jsme se, se sousedy, že ho vybudujeme sami. Chtěli jsme však oslovit pár firem z okolí, zda by nepřispěli finančeně, nebo výrobkem (prolézačky, lavičky...) a na oplatu by měli bezplatnou reklamu, na hřišti. Je to pro podnikatele možné?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jasa®
Datum: 09.10.14 19:41

Podle § 20 zákon a o dani z příjmu lze odečíst hodnotu darů právnickým osobám např. na školské, sportovní a tělovýchovné aktivity atd. Fyzickým osobám pouze, pokuď jsou poskytovateli zdravotních služeb nebo provozovateli školských zařízení, nebo poživateli invalidního důchodu.

Řešením je založení občanského sdružení, které je zvláštní formou právnické osoby.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.