Nerozumím si s mámou

Od: Datum: 08.10.14 21:27 odpovědí: 6 změna: 09.10.14 21:30

Když jsem byla malinká bylo mi jedno co řeknu za větu ale čím jsem starší tím toho chci mé mámě říkat míň. Už od malička si s mámou nerozumím protože je hodně v práci tak se moc nevidíme a když už se potkáme tak jediné co vyslovíme je ahoj. S mámou jsem si nikdy moc nerozuměla a nerozumím si s ní čím dál tím méně. Rozhodně si víc rozumím s tátou. S mámou jsme se ani jednou za můj dosavadní život neobejmuli a nikdy nepadlo slovo mám tě ráda. Holky ve škole pořád říkají jak mají bezva mámu a můžou ji říct cokoliv. Já však tohle nikdy říct nemohla. Vždycky mě to mrzelo a mrzí. Jestli by jste mi mohli dát nějaký typ na to abych mohla náš vztah ještě zachránit byla bych moc ráda.

Předem děkuji všem za odpověd


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.10.14 21:33
avatar

A řeklas jí to někdy? Že tě mrzí, že si nepovídáte, neobjímáte... přišla jsi za ní s tím, že si chceš popovídat?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iv®
Datum: 08.10.14 21:34
avatar
Více si povídat. Ja měla doma něco podobneho. A svou mamu jsem objala a řekla ze ji mám rada az zhruba po 15 letech co jsem odešla z domova. Ale moje máma mi ublizila...Vy to můžete dát do pořádku dřív. ..
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.14 21:40
avatar

Terko, sedni si s mámou a v klidu jí pověz to, co jsi zde napsala. A komunikujte spolu. Udělejte si jen vy dvě na sebe chvilku. Neboj se jí říct, že Tě mrzí, že k sobě nemáte blíž a že bys to chtěla, abyste si byly bližší. Mohla ses jí svěřovat, chtěla bys, abyste se občas objaly..Že Ti mámino obejmutí vzájemné porozumění prostě schází. Věřím, že ještě není pozdě, možná mamka neumí jen dávat najevo své city tak, jak bys potřebovala a ani si to nemusí uvědomovat, že Tě to trápí..A pokud nebudeš vědět, jak do toho, zkus ji dát přečíst tento svůj příspěvěk, i odpovědi, které na něj budeš dostávat. Možná vám to pomůže oběma..Držím palce..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.10.14 21:41
avatar

Ahoj Terk, víš, někdy jsou mámy takové, že je pro ně jejich práce víc než rodina. Ty za to samozřejmě nemůžeš, není to tvoje chyba. A podle toho, jak píšeš, to vypadá, že tvoji mámu její práce pohltila natolik, že asi nemá na rodinu moc energie, času. A sama máma si ale neuvědomuje, o co všechno přichází. Nepíšeš, kolik roků máš. Někdy se vztahy máma-dcera zlepší až v pozdějším věku, kdy dcerka doroste do dospělosti. Ráda bych ti napsala něco potěšujícího, ale nejde mi to. Jestli si rozumíš s tátou a máš aspoň v něm oporu, tak je toto fajn, ne? A co bys měla udělat k záchraně vztahu k mámou? Jak by máma reagovala, kdyby ses jí zeptala, jak bylo v práci, jak se jí vede, či se jí přímo zeptala na to, proč tě nikdy neobejme? Že tě to mrzí... a tak.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nikc®
Datum: 09.10.14 12:26

Ahoj. Buď ráda, že máš dobrý vztah aspoň s otcem. Někdo to má špatné s oběma rodiči. Zkus si s ní o tom promluvit, ale nečekej zázrak. Záleží také na ní, jestli bude chtít váš vztah zachránit a zlepšit. Taky jsem chtěla zlepšovat vztahy s rodiči, když jsem byla dítě a dospívající, ale s otcem se nedalo vůbec bavit ani komunikovat, natož mu říkat, že chci zlepšit vztah. Byla to marná snaha, které se dnes už jen směju. On si myslel, že je prostě dokonalý a dobrý a já ta špatná. S někým to bohužel nejde a nehne. Ale to neznamená, že je to i tvůj případ. Myslím si ale, kdyby váš vztah byl tak dobrý, že bys jí to mohla říct, tak už bys to udělala ne? Máš asi obavy jí to říct. Nechci Ti mazat med kolem pusy a psát, že to bude dobré, když jí řekneš o svých pocitech a o tom, co od ní chceš. Ale možná jsi přišla sama už na to, že s mámou nic nehne. Proto chceš poradit tady. Kolik ti je? Mohla bys ještě zkusit jít k psychologovi a mamce říct, jestli by šla s tebou kvůli problému s ní. Pokud tě má ráda, mohla by jít. Jsou rodiče, kteří si myslí, že jsou dobří a když jim řekneš, že se ti něco ve vztahu s nimi nelíbí, tak je vlastně urazíš. V nejhorším případě se budeš muset smířit s tím, že takový špatný vztah máš s maminkou. Ani ty spolužačky to třeba nemají tak super s mamkou, jak říkají. Měj se!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kvetuse
Datum: 09.10.14 21:30

Ahoj, možná že tvá matka měla něco podobného i se svou matkou. Nemůžeme se na své rodiče zlobit, protože se ty zvyky často přenáší z jejich rodin a oni se už nedokáží změnit a pokračují tak i ve svých rodinách. Zkuste si spolu promluvit, určitě by měla vědět, co cítíš. A pokud byste spolu měly problém vážnější, tak můžete spolu zajít na terapii - tzv. rodinnou konstelaci.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.