Ukončení pracovního poměru a zápočtový list

Od: Datum: 08.10.14 13:33 odpovědí: 11 změna: 10.10.14 09:43

Dobrý den všem,

prosím o radu. Při ukončení pracovního poměru zaměstnavatelem se do zápočtového listu vždy uvádí i důvod proč byl rozvázán pracovní poměr anebo je to výhradně na zaměstnavateli. Myslím tím např. pro hrubé porušení pracovní kázně nebo něco podobného.

Děkuji za odpověď

Karim

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mate59
Datum: 08.10.14 13:37

ano, do ZL se uvádí dúvod ukončení prac. pomeru.

Ohodnoceno: 0x

Od: xx*
Datum: 08.10.14 14:18

ne vždy, uvádí se pouze skutečnosti uvedené v par. 313 zákoníku práce

§ 313

(1) Při skončení pracovního poměru, dohody o provedení práce nebo dohody o pracovní činnosti je zaměstnavatel povinen vydat zaměstnanci potvrzení o zaměstnání a uvést v něm

a) údaje o zaměstnání, zda se jednalo o pracovní poměr, dohodu o provedení práce nebo dohodu o pracovní činnosti a o době jejich trvání,
b) druh konaných prací,
c) dosaženou kvalifikaci,
d) odpracovanou dobu a další skutečnosti rozhodné pro dosažení nejvýše přípustné expoziční doby,
e) zda ze zaměstnancovy mzdy jsou prováděny srážky, v čí prospěch, jak vysoká je pohledávka, pro kterou mají být srážky dále prováděny, jaká je výše dosud provedených srážek a jaké je pořadí pohledávky,
f) údaje o započitatelné době zaměstnání v I. a II. pracovní kategorii za dobu před 1. lednem 1993 pro účely důchodového pojištění.

(2) Údaje o výši průměrného výdělku, o tom, zda pracovní poměr, dohoda o provedení práce nebo dohoda o pracovní činnosti byly zaměstnavatelem rozvázány z důvodu porušení povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahujících se k zaměstnancem vykonávané práci zvlášť hrubým způsobem nebo z důvodu porušení jiné povinnosti zaměstnance podle § 301a zvlášť hrubým způsobem, a o dalších skutečnostech rozhodných pro posouzení nároku na podporu v nezaměstnanosti90) je zaměstnavatel povinen uvést na žádost zaměstnance v odděleném potvrzení.

Ohodnoceno: 3x

Od: karim*
Datum: 08.10.14 15:09

Děkuji.

Chápu to tak, že v dobu 2) pokud požádám zaměstnavatele, aby skutečnost za hrubé porušení... je povinen tohle uvíst na odděleném potvrzení a já při nástupu do nového zamšstnání odevzdám jen jednu část?

Jen pro vysvětlenou, jsem v současnosti na PN od 8/2014, ale opravdu z nemoci,Podala jsem výpověď k poslednímu srpnu, což znamená, že od 1.12. mohu nastoupit do nevého zaměstnání. No, s § asi moc ne, chjo :( Moje nadřízená, ta nikomu nic nedaruje :( a jen z doslechu od kolegů vím, že mě chce propustit za hrubé porušení prac. kázně. Mimochodem i personalistka mi to sice ne doslovně sdělila do telefonu. Takže počítám se vším. Pokud se někdo chce pomstít, tak vždy si něco na druhého najde. Mám totiž už jeden vytýkací dopis ( před klienty se nesmí počítat prachy, unávám moje chyba). Takže čekám, že s něčím přijde. Propustit mě můžou ihned i když jsem na PN.

Děkuji za odpovědi.

Od: cddd
Datum: 08.10.14 19:16

důvod se neuvádí.Jen jestli to je skončení pracovniho pomeru zaměstnancem nebo zaměstnavatelem

Od: eee
Datum: 08.10.14 19:14

list nebo alespon jeho náhražku vydá sociální pojištovna,u které jste a platila jste soc.pojistení.Takže není důvod se nervovat s listem od zaměstnavatele.

Od: pozor
Datum: 08.10.14 19:22

do zápočtového listu se nesmí zapisovat posudek zaměstnance.Bylo by to porušení zákona!

Datum: 08.10.14 19:46

hrubé porušení kázně se určitě uvádí VŽDY na Potvrzení zaměstnavatele pro účely posouzení nároku na podporu v nezaměstnanosti které vyplňuje zaměstnavatel.

Pokud budete mít zakřižkovanou některou z možností hrubého porušení, NEDOSTANETE podporu v nezaměstnanosti

Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.10.14 20:11

děkuji všem za odpovědi. Na pracák se nechystám.

Datum: 08.10.14 20:59

Ještě mám prosbičku, předem za ni děkuji. Vím, možná dělám zbytečnou paniku, výpověď mi ještě zaměstnavatel nedal, ale ať nejsem za nějakého b... Jak je to s výstupní prohlídkou. Při nástupu do zaměstnání byla absolvovaná a pokud dostanu výpověď měla by být zase výstupní, aby nedošlo z mé strany např. k soudnímu sporu jako nemoc z povolání, atd. No jo, ale můžu tuto prohlídku absolvovat i v prac. neschopnosti. Nevím jak to přesně chodí, ale kolegové co odešli nebo museli odejít prohlídku absolvovali.

Děkuji, moc mi pomáháte

Datum: 09.10.14 21:41

Abych pravdu řekla, není mi úplně jané, k čemu zaměstnavateli výstupní prohlídka je. Pokud zaměstnanec onemocní nemocí z povolání po skončení zaměstnání, bude za nemoc z povolání stejně odpovídat zaměstnavatel, u kterého zaměstnanec naposledy pracoval za podmínek, za nichž nemoc z povolání vzniká.

Výstupní prohlídka zaměstnavatele nemůže zbavit odpovědnosti za nemoc z povolání. Prohlídku bych na Vašem místě absolvovala až po skončení nemoci.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.10.14 09:43

Takže raději až skončím PN, snad v tom nebude nějaký háček. Mám na mysli, že pokud zamšstnavatel nařídí, tak ihned.

díky

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.