Jak se co nejrychleji zbavit virózy?

Od: Datum: 08.10.14 11:35 odpovědí: 15 změna: 08.10.14 21:10

Dobrý den, určitě to také znáte klasika: Člověk je skoro celý rok zdravý, přijde říjen a listopad, vyjdete ven a jste nemocní, ani nevíte jak. Nevadilo by mi to, kdybych neměla práci. Když máte práci, na kterou se musíte soustředit a všechno vás bolí, nikam se nedostanete.Sice to až tolik nespěchá, ale přesto bych se chtěla zeptat:Máte někdo nějaký osvědčený typ, jak se co nejrychleji uzdravit? Budu vděčná za každou radu. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: iv®
Datum: 08.10.14 11:44
avatar
Dobrý den. Ja nestonam jiz par let. Žádné nastuzeni viróza nic. Me pomáhá vzdy : kousek zázvoru nastrouhat , zalit, pridat citrón, med a je po viroze. Opravdu me nikdy nezklamal.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.10.14 11:57
avatar

Iv, ještě trocha slivovice, jinak stejný recept ale teď zrovna svádím už víc jak týden boj a nepomáhá to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iv®
Datum: 08.10.14 12:28
avatar
Ja slivku nemůžu ani citit jsem schopna vyklotat panakem slivovice a vyplivnout , ale to zas chlap řve ze je toho škoda
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.14 12:17
avatar

Nemoc vyležet, jak to chcete jinak urychlit? Hodně vitamínu C.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 08.10.14 12:19

Svádím víc jak týden boj s virozou. Chodím s ní do práce a o svém volnu se kurýruju v posteli. Chce to teplo, vyležet to a vitamín C.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 08.10.14 12:26

Otužovat se, být co nejvíc venku = žít tak aby jste byla odolná a virózu vůbec nechytla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mandel
Datum: 08.10.14 15:34

Kde jsou páni vynálezci, rozuměj vědci? Proč stále nejsou k dispozici nějaká antivirotika, třeba preventivní na tyhle přechodová roční období plná viróz? Jak to, že vědci válčí se "sexuálním" virem HIV ale s takhle banálními viry, které se týkají všech, nejen sexuálních labužníků nechávají téměř bez povšimnutí? Jako kdyby v životě nešlo o kvalitu života. Všude kolem se chválí pokroky vědy ale spíš mě to přijde, že farmaceutické firmy nadlabávají kapsy za oblbováky typu ibalgin (nic proti němu, někdy alespoň něco). Existuje vůbec jediná seriozní laboratoř, která zkoumá nějaké léky na běžná virová onemocnění, která měla kdy nějaké výsledky? :D Možná je lepší žít někde v zapadokově téměř bez doktorů s obří imunitou než v tomhle moderním světě s imunitou na bodě nula a neschopnou partou rádoby vědců, tím pádem i doktorů. Vědci vypisují grant za grantem z peněz daňových poplatníků ale reálně větší objev tak jako tak přinde jen náhodou (penicilin). Velké farmaceutické firmy by povinně měli část zisků používat na konkrétní vývoj léčiv ale nejen těch, které firmě přinesou co největší zisky. Obchod s lidským zdravím by měl být mnohem lépe nastaven a kontrolován.

Pokud se týče otázky :D Z vlastní zkušenosti, mohu napsat, že nejvíce mi pomohlo postupné otužování. Pokud děláte u PC, nezapomínat na procházky. Skotské špritze a pokud můžete, dopřejte si lázně, klid bez stresu s klidným prožitím vlastního bytí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: qt
Datum: 08.10.14 18:51

Nechápu vaše rozhořčení. Proč se nesnažíte najít lék na běžná onemocnění vy? Jakou má vědec povinnost zkoumat to, co chcete zrovna vy? Nebude jeden z těch lidí, co při jakémkoliv objevu ve vědě říká, že chleba stejně levnější nebude? Možná si něco nastudujte o tom, jak dlouhá cesta vede od "vymyšlení" léku po jeho konečný prodej. Trvá to celkem dlouho. Ale možná je lepší nadávat na farmaceutické firmy a neschopné doktory, než použít tu věc v hlavě.

K tazateli: Jíst vitamíny, nejlépe v přírodní podobě, ale nevadí i v prášcích, už ten zmíněný zázvor a vyhýbat se lidem :D I když je člověk sebevíc zdravý, tak stačí nemocný člověk v okolí a je hotovo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mande
Datum: 08.10.14 19:30

Já se snažím lék najít, jako hojný daňový poplatník. Tvrdím, že se plítvá prostředky na bezcenné granty, ze kterých nic není. Co se týče vývoje léčiv, znám jednotlivé fáze i náročnost. Právě proto píši to co píši. Chapeto? Asi ne, tak si něco nastudujte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: qt
Datum: 08.10.14 19:41

Takže je vina doktorů a vědců, že se nesmyslně přerozdělují granty? Protože podle toho, co jste psal předtím, to vypadá, že tím viníte jenom je. A podle čeho soudíte, že se vyhazují peníze v podobě grantů na nesmyslné projektu, jak posoudíte nesmyslný projekt? Ten sytém přerozdělování je v ČR velmi hloupý, ale dělat závěry typu: Není lék, viňme z toho stupidní granty a doktory je dost krátkozraké. Spousta věcí nejde i při těch nejlepších podmínkách.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mande
Datum: 08.10.14 20:12

Podívejte se na tématické seznamy, vypisování grantů na vysokých školách a u vědeckých institucí. Kde je chyba? Myslím si že všude trochu, někde víc. Chyba je a) u veřejnosti, že málo tlačí na tak významnou oblast jako je vývoj a výzkum léčiv - u politických reprezentantů často preferuje občan třeba obecnou sympatii politika před reálným volebním programem. Chyba je u všech výzkumných institucí, které dávají jen a jen akcent na zisk. Totéž platí u výrobců léčiv, také často provozují vlastní výzkum ale raději se zaměřují na tišící prostředky "oblbováky", které člověka neléčí...hlavně, že člověk stále kupuje léky a vykazují zisk stále = hnus. Proto tvrdím, že je potřeba větší regulace těhle miliardových podniků. Když na lidech tolik vydělávají, chytit je za "koule" a donutit je investovat také do výzkumu léčiv, které tolik nutně neponesou ale zachrání mnoho životů nebo jejich kvalitu. Tvrdím, že tahle zásadní problematika, která se týká nás všech a možná ještě více než nyní populární téma korupce NENÍ dostatečně a efektivně řešena. Netvrdím, že kdyby vše klapalo jak má, že by byl lék na vše :D Tvrdím ale, že to co je nyní prostě jede na půl plynu, možná ani to ne. Proto opakuju. Ukažte mi někdo, kdo se zabývá výzkumem nějaké vakcíny nebo léku na běžná ale zato častá virová onemocnění, která výrazně snižují rok co rok kvalitu života snad nás všech. KDE se něco takového děje? Proč si nejlepší a snad i ti nejhorší virologové světa berou jako svoji výzvu umět léčit HIV/AIDS. Velmi složitý a obtížně zvládnutelný, zákeřný virus a nezačnou od píky u virů, které znepříjemňují život rok co rok všem?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: qt
Datum: 08.10.14 21:10

V podstatě souhlasím, ale problém je, kdo by byl ten, kdo bude chytat za koule. A podel čeho se bude rozhodovat, co je důležitější výzkum. Podzimní vyrózy jsou sice velmi časté, ale člověka ohrozí výjimečně, ani ho tolik neomezí. Kdežto HIV je na celý život. A chce si uvědomit, že nic není zadarmo, samozřejmě někde by ta hranice být měla, ale nikdo nebude nic vyvíjet/vyrábět, pokud z toho nebude mít žádný zisk, takhle to přirozeně funguje.

Jinak věřím, že jsou výzkumy na klasické nemoci, jenom se o nich na běžných denících nepíše, většine se píše o převratech v léčbe rakoviny/AIDS atd. a ještě k tomu zkresleně a neúplně. Pochybuju, že jste vy nebo já schopen řbez tolika informací posoudit, jestli je dostatečný výzkum té a té nemoci.

Nakonec na podzimní nemoci stačí i domácí léčba (přísun ovoce, zeleniny) popř. nějaké vitamíny, teplý čaj a klid.

Nakonec to končí u voličů. Velká část tvoří uričtým způsobem lůzu, a tu nikdy nebude zájimat výzkum, vývoj či školství, radši se budou starat o ten levnější chléb.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mil®
Datum: 08.10.14 18:19
avatar

Do nastrouhaného zázvoru rozdrtit pomeranč a zamíchat s medem. Nic jiného mě za tři dny nevyléčí. Pálí to prasecky, ale je to účinný. *tanec*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: iv®
Datum: 08.10.14 18:30
avatar
Ještě mě napadl jeden způsob jak se co nejrychleji dostat do formy a to ...vypotit se na cizim těle. ...neboli sex;)
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.10.14 19:23

Zavolat na Hrad tam byla rychle vyléčena viroza, možná získáte recept

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.