Zápis do Katastru nemovitostí

Od: Datum: 08.10.14 07:28 odpovědí: 3 změna: 08.10.14 08:56

Údajně nelze zapsat postavenou chatu v zahrádkové osadě do Katastru nemovitostí, když chata patří soukromníkovi a pozemek patří zahrádkářskému svazu. Na vině je prý nový Občanský zákoník. Jak se to řeší?

A rovněž postavenou chatu, která má stavební povolení, nelze zkolaudovat. To vše podle nového OZ. Jak se to řeší?

Kdy se dočkáme nápravy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: 111®
Datum: 08.10.14 07:37

myslím, že se chajda stala součástí pozemku, tudíš ji nelze odtrhnout a zapsat..

doplněno 08.10.14 08:33:

no oni na to upozorňovali loni a kdo chtěl mohl stihnout zápis do konce roku.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: roza*
Datum: 08.10.14 08:06

... ale chajda nepatří svazu, nýbrž jednotlivci. Včil Babo raď!

Datum: 08.10.14 08:56

Z hlediska zápisu je problém v tom, že nemáte sjednoceno vlastnictví pozemku a stavby, v takovém případě se stavba (chata) nemůže stát součástí pozemku. Potřebujete minimálně smlouvu o právu k provedení stavby dle § 1243 a § 1746 odst.2 NOZ:

§ 1243

[Vznik práva stavby]

(1) Právo stavby se nabývá smlouvou, vydržením, anebo, stanoví-li tak zákon, rozhodnutím orgánu veřejné moci.

(2) Právo stavby zřízené smlouvou vzniká zápisem do veřejného seznamu. Zápisu do veřejného seznamu podléhá i právo stavby vzniklé rozhodnutím orgánu veřejné moci.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.