Exekuce vs. můj podíl

Od: Datum: 07.10.14 21:02 odpovědí: 8 změna: 07.10.14 22:04
Ahoj, mám otázku, nastolím situaci. Otec má být,jedna třetina byla psaná na něj,druhá na mě a třetí na sestru, která s ním bydlí. Otec pak tu svou přepsal na sestru. Sestře sem několikrát nabízel, že když mě vyplatí,tak jí přenechäm i tu mou. Jenže nemá věčně peníze,vše hned provalí,pohádali sme se kvůli tomu před lety a nebavíme se spolu. Táta nedávno zemřel(ani to nás se sestrou nedalo dohromady). Jak ji znám,tak bez něj to nezvládne,a nebudu se divit když přijdou nějaké půjčky a následná exekuce. Jak se to dotkne mé jedné třetiny? Děkuji za odpovědi.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mate59
Datum: 07.10.14 21:11

jestli byl otcúv majetek /pozústalost/ menší než pújčky a dluhy,múžete se dedičství vzdát.V případě přijetí dědičství berete na sebe i jeho pohledávky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rack®
Datum: 07.10.14 21:21
Nejedná se o dědictví, jedna třetina na mě byla napsána už tak tak 10 let zpátky.
Od: mate59
Datum: 07.10.14 21:27

jo jakože segra se zadluží a jestli to bude mít vlyv na vaši třetinu,To určitě ne,ale jestli by ona přišla o svou část bytu např. v exekuci,múžete vlastnit klidně byt s novým vydražitelem.O svou část její vinou nemúžete přijít.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rack®
Datum: 07.10.14 21:29
Uf,tak snad to tak bude...stejmě ji to asi přenechám,a nemusím řešit nic
Datum: 07.10.14 21:22
avatar

Mate-trošku mimo-otec nenechal dluhy! Tazatel se bojí o budoucí možné dluhy sestry a proto se ptá co by,kdyby!Ale jinak pkd to nastane tak by asi stejně platilo co jste písnul!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rack®
Datum: 07.10.14 21:28
To jako vážně? Takže ona si nadělá dluhy a já z toho budu mít problémy? Tak to už vyjde líp jí ten podíl přenechat,ať se udáví!
Od: mate59
Datum: 07.10.14 21:35

špatně mi rozumíte, vaší část vám nikdo neveme.Jestli ona nemá na vyplacení vašeho podílu,dohodnete se na odprodeji bytu.Tím, že ba ste jí to přenechal, zbavíte se svého majetku.Kdyby ona došla o svou část v exekuci, nový majitel by od vás váš podíl odkoupil,

Ohodnoceno: 0x
 
Od: deo
Datum: 07.10.14 22:04

Kdo disponuje nadpolovičním podílem, ten má rozhodující slovo. Bude-li tedy někdy prodáno více jak 51% podílu, pak tento vlastník nebo součet vlastníků rozhodují a vás (disponující) třetinou se na nic ptát nebudou. Tedy dojde k exekuci podílu příslušného dlužníka a ten podíl někdo koupí jako spoluvlastník a donutí vás šikanou mu odprodat vaší třetinu. Takhle to obvykle chodí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.