Nemám moc kamarádů

Od: Datum: 06.10.14 17:36 odpovědí: 3 změna: 07.10.14 14:31
Ahoj všem. Mám takový problém, nevím proč ale nejsem moc oblibena a ted po prichodu na stredni skolu taky ne. Proste je to tak ze me sice nikdo nešikanuje ale ani nemám stálou kamarádku, i na základce jsem si našla opravdovou kamarádku skoro až v šesté třídě. Přitom jsem veselá, komunikativní, ráda se bavím.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.10.14 18:10
avatar

Nic si z toho nedělej, lepší mít jednoho přítele na celý život, než padesát "BFF", které ani neví, kdy máš narozeniny nebýt "fejsu". Teprve se rozkoukáváš na nové škole, to je normální. Dej tomu čas a on se někdo najde.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 06.10.14 19:10
avatar

Ahoj. Píšete, že nejste moc oblíbená. Ale třeba si to jen namlouváte. Snažíte se zapojit do kolektivu? Oslovit a komunikovat s někým druhým? Nebo se spíše straníte a čekáte, až se s Vámi pustí do řeči ti druzí? Zkuste být průbojnější a aktivnější. Ale na druhou stranu - těch opravdových přátel mívá člověk málo. O to více si pak váží třeba i toho jediného, který vydá za deset povrchních kamarádů. Teprve se rozkoukáváte, ale věřím, že se Vám povede spřátelit se s někým blízkým. A nemusí to být ani kamarádka. Třeba to bude fajn kamarád...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cobrak*
Datum: 07.10.14 14:31

Já osobně lidi kolem sebe rozděluji na přátele a známé. Přátelé jsou Ti, kteří za mnou pojedou přes celou republiku ve dvě ráno mi pomoct vyměnit píchlé kolo u auta nebo Ti, kteří přijdou, když budu ležet v nemocnici po autonehodě a chytnou mě za ruku a řeknou, že to bude dobrý! Takových přátel mám pár, přesně řečeno čtyři! Vím, že se na ně mohu kdykoliv s čímkoliv obrátit a oni mi pomohou. To samé oni ví o mně. A ti známí? To jsou ti, kteří člověk potkal během života, třeba s nimi i něco prožil, ale nespojují nás žádné dlouhodobé zážitky, na které bych vzpomínal, až budu starý a přemítat, jaký, že ten život vlastně byl. Možná ani na ty známé si nevzpomenu. Myslím si, že dnešní lidé to vůbec takto nerozdělují a naivně si myslí, že všichni ti jejich "kamarádi" jsou kamarády opravdovými, kteří je podrží v dobrém i v tom zlém. Bohužel to je ale špatně, protože řada z nich se k nim potom otočí zády a oni spadnou na samé dno a ebudou nikoho mít. Je dobré mít pár opravdových přátel, jak jsem psal výše. Samozřejmě je dobré mít i ty známé, ale na ty se nespoléhat a ani se jim nevěnovat tolik, jako přátelům. Tím vším jsem chtěl říct, že mít na facebooku (jak to hodně lidí má) 500 "přátel," neznamená vůbec to, že když ten člověk vážně onemocní, tak, že všech těch 500 "přátel" to bude prožívat s ním. Možná, že jeden? Možná, že ani jeden? Neměřte se nikdy v životě s nikým podle toho, kolik se kolem něj motá lidí, protože to nikdy není zárukou toho, že až mu bude ouvej, že se k němu neotočí zády.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.