Demokracie a svoboda tisku

Od: Datum: 05.10.14 19:14 odpovědí: 5 změna: 06.10.14 09:22

V testu jsem narazil na otázku: Proč musí být v demokracii svoboda tisku? Napadlo mě,že by to mohlo být tím,že demokracie hlásá,že každý může říct svůj názor a stím jde ruku v ruce fakt,že si můžu svůj názr publikovat. Mám pravdu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.10.14 19:27
avatar

Skutečná demokracie neexistuje.! Zvlášť dnes ne.

Schválně... Vyzkoušejte někde dnes napsat skutečnou pravdu o nepříspusobivých, kteří

žijí z našich daní, (dojiči) nebo nazvat Roma Cikánem... Což je jejich odvěké označení.

Já osobně jsem slovo Rom slyšel prvně snad v devadesátých letech.

Schválně, jak dlouho to tady vydrží..? :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.10.14 21:35
avatar

No a když si řeknete třeba v číně že lidi ve vládě jsou svině a zloději tak vás možná zvřou v lepším případě zastřelí...

Tak to fungovalo kdysi i u nás...takže proti tomu co bylo je dnes relativně dobře...

Bohužel systém nastavuje vláda a ta co má stále kupu křesel funguje stále stejně...

100% svoboda neexistuje, nicméně nějaká relativní svoboda tu je...

Kdyby ona svoboda v tisku nebyl, byl by to spíše diktátorský režim či podobný který by diktoval co se má psát...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.10.14 19:47

Poslechněte si rakouské švýcarské zprávy, poté porovnejte s českým komentářem k Ukrajině a budete mít obrázek o blábolení

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.14 07:40
avatar

demokrate, máte pravdu, je to tak. Vzhledem k tomu, že je demokracie si může každý napsat co chce. Je to vidět již na této debatě. Někdo sdělí názor, že se zde nemůže napsat o cikánech a dojičích dávek, a já to čtu, bez obav, aby někdo autora článku někam popotahoval, nadával mu, popřípadě mazal jeho články.

Každý komu se nelíbí, že se v těchno novinách nepíše o tamtom, má možnost psát do jiných novin, klidně i do svých. To že někdo uvěří této zprávě v tamtěch novinách, a nevěří tamté zprávě v těchno novinách je naprosto přirozené a normální.

Jsou samozřejmě určité hranice slovního vyjadřování, které se do tisku nehodí.

Přeji hezké dny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 06.10.14 09:22

Demokracie je "VLÁDA LIDU" už ne jen a vůbec ne jen o svobodě slova, cestování atd. Demokracie je o tom jakou má lid možnost a vliv rozhodovat a spolurozhodovat o věcech veřejného zájmu. Kardinální otázkou je také to kdo to ten "Lid" vlastně je? Jsou to hlavně ti kteří jsou u moci a vlády, včetně těch, kteří je zvolili - dali jim pověření aby jejich jménem vládli a rozhodovali. Musíme si, hovoříme-li o demokracii, vždy položit otázku: DEMOKRACIE PRO KOHO, komu kdo vládně? Tedy jak zde bylo již zmíněno skutečná demokracie neexistuje , existuje jen demokracie pro někoho, jak uvádím výše. Prot lepší demokracií je vždy ta, která je demokracií pro větší-většinovou část lidu. A SVOBODA člověka také zásadně nespočívá v to, že si každý může dělat libovolně co hodlá (třeba ponižovat,diskriminovat, pomlouvat nakonec i publikovat cokoliv a další).! Svoboda spočívá v tom , že se každý chová tak aby neubližoval druhému-ostatním a v podstatě respektoval zákony, které byly demokraticky přijaty a platí. Svobodný jsem tehdy, když respektuji zákony a společenská pravidla. V tom případě nebudu zadávat příčinu, aby mně někdo, ani represivní složky státu, omezovaly v mojí svobodě. Logicky: Neudělám li např.přestupek (trestný čin) v silničním provozu, nikdo mně nebude omezovat v mé jízdě a mohu bez problémů svobodně v provozu pokračovat. V opačném případě jsem sankcionován-je omezována moje svoboda (domluvou, pokutou, občanskoprávním řízením až po odsouzení).

Hezký den -miro

doplněno 06.10.14 09:33:

Zužování hodnot demokracie a svobody jen na populizmy, je nepřijatelné a nebezpečné, jelikož odvrací naši pozornost od zásadních a skutečných významů těchto pojmů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.