Kostivalová mast

Od: Datum: 04.10.14 22:58 odpovědí: 8 změna: 06.10.14 19:46

Prosím o informaci - kdy bych sehnala kvalitní, nejlépe čerstvou domácí kostivalovou mast? Kvůli artróze a asi i slabšímu zánětu a otoku nemohu bez bolesti došlapovat, trvá to už rok, nepomohly ani injekce kortikoidu do kotníku. Poradil by mi někdo, kde mast sehnat, popř. bylinkáře či léčitele? Jsem z okr. Zlín. Děkuji, už si nevím rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.10.14 00:03
avatar

Pokud chcete kostival čerstvý, najdete ho běžně v přírodě. Zcela čerstvou mast asi neseženete, ale normální masti jsou dostupné kdekoliv na internetu - stačí vyhledat "kostival".

Kostival rozhodně může pomoct, ale uvědomte si, že bude řešit jen důsledek. Abyste se zbavila otoků trvale, musíte se zaměřit na příčinu, kterou bude předpokládám oslabené srdce a nedostatečná kvalita krve. Možná i oslabené ledviny. Trpíte nadváhou? Kouříte, pijete kafe, překyselujete se nevhodnými potravinami? Pro posílení srdce je nutné mít v organizmu dostatek železa, ideálně ve spojení s vitamínem C, řadou B, fosforem. Omezte mléko a mléčné výrobky, které železo ničí. Samozřejmě cukr, umělá sladidla, prostě vše, co způsobuje překyselení - jen v překyseleném organizmu může vzniknout zánět.

Na jakýkoliv problém v těle nenahlížejte odděleně, tak tělo nefunguje. Vše v něm souvisí se vším. Např. když bolí kolena, není nikdy problém v kolenech, ale v poškozených ledvinách. Stejně tak při otoku kotníku není problém v kotníku, ale někde úplně jinde. Proto klasická naivní léčba zaměřená jen na nemocný kotník nemohla uspět.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: mmm*
Datum: 05.10.14 00:06

Já bych vám doporučila mast od dr. Popova. Jsem od nich spokojena s jakoukoli mastí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.10.14 06:38

Ještě lepší je kostivalivý gel.Má silnější účinky a po delším používání mě pomohl.Dá se koupit v lékárně./výrobce Barekol/

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.10.14 06:57
avatar

Doporučuji mast z lékárny s velmi silným výtažkem kostivalu, je na úrovni léku. Požadujte Traumaplant mast. Stojí okolo 80 korun, cena podle gramáže. Pozor, nesmí se používat déle než 14 dní. Popov obsahuje menší procento kostivalu, a tudíž musíte ošetřovat postižené místo delší čas..

doplněno 05.10.14 07:06:

Neznám Vás. Zamyslete se co jíte, kolik toho jíte, jaká je Vaše výška a váha. Hodně zdravotních obtíží se dá ovlivnit snížením porcí a velikostí jídla, a následnou redukcí váhy. Jezte více obilovin a luštěnin, kysaných výrobků, nyní jsou dýně, zelí, mrkev, celer, petržel, vařte si zeleninové polévky atd. Jinak souhlas s Megacrui...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: evelynka
Datum: 05.10.14 21:20

Problém vznikl zřejmě poté, co se mi trochu propadla klenba, Vybočila se ven i pata a obnovil se asi 30 let starý výron v kotníku, tam to začalo v prosinci bolet i otékat, teď už otok až po prsty. S druhou nohou problém nemám, žádný otok, nic.Doktoři si s tím už zřejmě neví rady, nepomohly ani injekce kortikoidu do Lisfrankova kloubu. Předtím Arthrodar tbl., rehabilitace, vložky na podporu klenby, vložky na míru od ortopeda, ...Teď je tam prý artróza. Chodím jen s bolestí... Měřím 162, váha 68. S odstraněním příčiny to asi není tak snadné, myslím, že je nějaké volnější vazivové pouzdro. Když to stáhnu, za 2 hod. odmotávám, protože se tam tvoří otok. Napadá vás něco, co s tím? Mám i obavy, aby se to nezhoršovalo. A kostival by možná trochu zregeneroval chrupavku či pouzdro kloubu, ne? Ty kupované kostivalové masti mají toho kostivalu malinko, proto hledám někoho, kdo má zkušenosti s přírodou.

Datum: 05.10.14 22:19
avatar

Zdravím, v Traumaplanru je 10g kost. šťávy na 100g masti.

Zkusila jste si již dojít na podiatrické vyšetření na podologii a nechat se tam vyšetřit? Je to specializovaný obor na nemoce a vady nohou, ale i kůže našich končetin a nehtů. S tím vlastně souvisí vše, naše chůze, bolesti zad, velkých kloubů atd.

Dále bych zkusila reflexní masáže nohou, velmi dobrý je p. J. Vrba na Praze 1, Těšnov.

Pokud se Vám propadla klenba, tak si myslím, že pouhopouhé mazání kdovíjakou mastičkou, nebo gelem Vám nepomůže. Spíš bych to viděla na specielní cvičení, masáže a manipulace.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.10.14 22:24
avatar
Y hledáte "přírodní " mast, ale ta vám nepomůže, navíc nebude nikdy přírodní. Proč tu "přírodu " rovnou nekonzumujete? Jedine tak dodáte tělu potřebné látky a minerály! Rostlinnou čerstvou! stravou! Nikdy ne mrtvou mastí. Potřebujete odkyselit organismus a čím později to uděláte, tím bude poškození trvalejší. Hormonální injekce uleví od bolesti krátkodobě, ale neléčí. Můžou vyhnat zánět z těla, ale po vysazeni se zase vrátí, protože v kyselem prostředí se mu daří.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.10.14 19:46
avatar

Recept na mast nemám,ale předloni jsem si naložila čerstvý kořen kostivalu do francovky.Manžel říkal,že mu to pomohlo ,když ho bolela záda.Cesmína

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.