Detektiv a psychiatr

Od: Datum: 03.10.14 22:06 odpovědí: 4 změna: 04.10.14 10:00

Dobrý večer,

je možné, že se psychiatr domluví s detektivem, který je povolaný do vyšetřování osobou, které se ztratil manžel a je nezvěstný? Že je psychiatr toho názoru, neříkat ženě (vdově) pravdu, ale dělat, že se stále pátrá po jejím manželovi a nevychrlit vše hned najednou? Když už se tak potápí v antidepresivem a vůbec by jí to neprospělo? Ona je toho názoru, že její manžel zmizel a je stále naživu, ale psychiatr o všem ví a postupně jí to pouští do hlavy, že je vše jinak? Není to proti nějakému zákonu, právu? Měl by detektiv problém, kdyby hrál takovou hru?

Jedná se o námět na divadelní hru.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.10.14 22:13
avatar

Ten psychiatr by byl ale dost divný. Asi tak - živit v pacientce naději, že manžel žije? Jenže ta nejistota je horší, než hrozná jistota, že manžel už není. Tam si člověk může poplakat, ulevit od bolesti... Navíc, psychiatr nesmí s nikým hovořit o svých pacientech a se soukromým detektivem teprve ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.14 22:31
avatar

Problém by měli oba, ale hlavně ten psychiatr.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.14 07:31
avatar

Psycholog a psychiatr, všeobecně, málo mluví. Přimějí pacienta, aby mluvil on. Aby vyřkl své myšlenky, své strachy a obavy nahlas. Aby si své myšlenky srovnal, nacházel smysl a priority, cestu k řešení, ke změně. V řeči obou je větší počet otazníků, mnohem víc než teček. A vykřičníky už vůbec. Jsou to otázky, ne oznamovací věty a příkazy už vůbec. Vedou pacienta k poznání svého přístupu k problému a ke snaze o vyřešení. ;-D Myslím si, že kdybyste napsal tak, jak zní otázka, byl by to příběh z nějaké čítanky, kalendáře, vlastně dnes by se řeklo bulváru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.14 10:00
avatar

V divadelní hře je možné cokoliv, tam jde o příběh, ne o realitu. Třeba v opeře Prodaná nevěsta je Jeník vícméně kladnou postavou, v realitě by byl pravděpodobně odsouzený za podvod.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.