Co je to imatrikulace?

Od: Datum: 03.11.14 18:23 odpovědí: 10 změna: 11.01.15 13:23

Ahoj,

v únoru budou mít všichni prváci (tedy i já) imatrikulaci. Na internetu jsem našel, že je to zápis do úředního seznamu, ale co je to přesně a jak to probíhá? Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 03.11.14 18:26
avatar

DD

Oficiální přijetí na Vš - bývá to různé, od ceremoniálu v divadle, po předání indexů ve třídě.. :)

doplněno 03.11.14 18:35:

Tak to bude zase nějaký výdobytek z ameriky, pokud mají i středoškoláci imatrikulaci.. :).. Každopádně přečtou Vaše jméno, příjdete pravděpodobně něco převezmete, a zase odejdete.. Nic jiného to není ;)

doplněno 03.11.14 19:11:

Já byla v prváku na střední 2002 - obchodka a prd.. :).. jen přivítání v aule.. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.14 19:07

Nemyslim si, že je to něco z ameriky, jelikož to mělo na naší škole několikaletou tradici

doplněno 03.11.14 19:14:

ja byl v prváku sice 2009, ale viděl jsem fotky imatrikulace i z roku 94, někdo si na to potrpí někdo ne, naše škola brala všechno slavnostně a nesnažila se být nějakou amerikou

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.14 19:15
avatar

I letadla mají imatrikulaci a není to výdobytek z Ameriky. :-P

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 03.11.14 18:27
avatar

Je to slavnostní přijetí studenta na zmíněnou školu -studium. Vystoupí zde povětšinou rektor nebo ředitel,který bude řečnit o škole a záležitosti kolem ní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.14 18:28
avatar

Imatrikulace je takový slavnostnější zápis, mrkněte třeba zde:

http://www.cuni.cz/UK-107.html

Je dobré se obléci trochu svátečněji než do vytahaných džín a mikiny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: prvak
Datum: 03.11.14 18:30

Já ale nejsem na VŠ, ale na SŠ. Navíc jsem někde viděl, že se snad za to musí ještě platit?!

Datum: 03.11.14 18:31

Ahoj, naše imtrikulace v prváku probíhala na maturitním plese, je to takové slavnostní přijetí, každá škola to má asi jinak. Naše probíhala, tak že jsme byli v kruhu a naše třídní nás vyvolal jménem a dostali jsme takové připínací odznaky a vyfotili se toť vše, moc nás nehrotili, pak přišli na řadu čtvrťáci, konec konců byl to hlavně jejich večer :-D

doplněno 03.11.14 18:32:

a rozhodně se nic neplatí, max. se složíte na kytku tak jako my to bylo naše jediný náklady, jo a samozřejmě jelikož to byl ples tak večerní oblek ;)

určitě budete mít info ve škole když to máte až v únory, my to měli v lednu a taky nám vše bylo řečeno

Ohodnoceno: 4x
 
Od: prvak
Datum: 11.01.15 13:06

Tak jsem se dozvěděl, že ta imatrikulace bude opravdu placená. Za každou samostatnou osobu (tedy studenta, rodiče) má na sekretariátu školy zaplatit 200 Kč za místo na stání, na sezení je ještě dražší. Třídní povídala: "Je velmi, ale opravdu velmi doporučené, abyste tam šli." ale přitom tam nikdo nechce. Nemám nějak "onemocnět", když tam nechci?

Datum: 11.01.15 13:22
avatar

Dneska se platí za všechno, je holt tržní doba. Někdo umí prodat chleba, ale někteří dokáží dobře prodat i imatrikulaci. Sestra byla na svatbě známým - v kostele. Když se přálo novomanželům, stáli gratulanti ve velké frontě. Kdo popřál a uličkou odcházel, čekal na něj kostelník. Měl na dlouhé holi takový látkový pytlík, vypadalo to jako trháček na ovoce *smich*, ale dole na tom cinkal zvoneček. Ten strčil každému pod nos, aby ho nikdo náhodou nepřehlédl. A každý musel "dobrovolně povinně" přispět do pytlíku. Sestra měla jen maličkou kabelku, peníze s sebou neměla. Tak se nemohla vyplatit. Kostelník ji nakonec pustil, ale tvářil se prý přitom velice nepřívětivě. Přitom svatebčané zaplatili za možnost svatby nemalé peníze, ale tohle bylo takové přilepšení bokem.

Vnučka /13 let/ o Vánocích zpívala s ostatními spolužačkami v kostele. Zpívaly i menší děti, bylo to takové pásmo. Chodilo se na ně podívat hodně lidí, měli tam své děti a vnoučata, tak je chtěli vidět. Až do Vánoc 2013 byl kostel natřískaný. Teď o posledních Vánocích hamižný farář přišel na to, že posluchači budou za vstup do kostela na koncert platit.. Taky 200 korun na osobu. Tentokrát přišlo jen málo lidí. Když se máma a babička chtějí podívat, jak jejich dítě zpívá, nestrčí za to přece faráři 400 korun.

Stejné je to asi i u vás. Pokud chtějí studenty slavnostně přivítat, mělo by to být zadarmo. Dělá se to právě kvůli vám, tak proč vy byste za účast platili? Nechci být za rebela, ale nejlepší by bylo se domluvit, aby tam nešel nikdo. Koho by pak vítali? Do školy už přijatí jste, tak si myslím, že by z toho žádný postih nebyl. Na maturitní ples také jít můžeš, ale nemusíš, tudíž se můžeš svobodně rozhodnout i při té imatrikulaci. Jaga.

doplněno 11.01.15 13:26:

Inžinýrka: To otrkání schvaluji, je to dobré pro život, ale to placení se mi nelíbí. Možná, kdyby chtěli nějakou pětku po rodičích, pokud se snad přijdou podívat, ale študáci by to měli mít opravdu zadarmo.

doplněno 11.01.15 13:29:

A když třídní řekla, že to velmi doporučuje, aby se tam šlo, neznamená to, že je to povinné. Jenom to doporučuje. Tak co. Až budeš mít maturitní ples, nebo za nějaký rok dokonce promoci, to už bude o něčem jiném. Tady ti za 200 korun podají ruku a hotovo. Nelíbí se mi to, pokud je to opravdu zpoplatněné.

doplněno 11.01.15 13:41:

Jen přidám: bylo to zadarmo a bylo to super! *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.15 13:23
avatar

Život Vám přinese stovky takových událostí, kterým byste se nejradši vyhnul, ale nebude to možné. A budou to události nepříjemné, smutné, trapné, bůhvíjaké ještě. Imatrikulace je podle mě dobrým tréninkem na zážitky příští. Vždyť o nic nejde, hecněte se a jděte tam, dokažte sám sobě, že nejste až takové máslo, které se bojí, že se nebude umět půl hodiny důstojně chovat... Neučte se vyhýbat nepříjemným životním situacím, není to pro Vás dobré, věřte mi. Zkuste se otrkat.

doplněno 11.01.15 13:27:

Ve své odpovědi jsem zcela vynechala otázku placení. No to je opravdu pozoruhodné, že byste měli za imatrikulaci platit. Na to bych se vybodla taky.

doplněno 11.01.15 13:28:

Podle mě si to nějak odhlasovali v SRPŠ a teď nevědí, jak z toho ven...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.