Jak se nabídnout do časopisu?

Od: Datum: 03.10.14 13:38 odpovědí: 8 změna: 04.10.14 07:41

Ahoj,

jsem mladá holka, která po skončení magisterského studia žurnalistiky, odešla do zahraničí. A to vše s jedním kufrem v podpaží bez znalosti jazyka a poměrů. Vím, že to v dnešní době není žádné terno, že takhle se vypravilo mnoho lidí. Ale i přesto si myslím, že je to téma, které by mohlo zajímat mladé lidi, protože za dobu, co žiji v cizině mě oslovilo mnoho kamarádů, známých a to i zprostředkovaně kamarád od kamaráda atd., zda bych jim neporadila a nepomohla do začátku. Myslím, že články by to byly určitě zajímavé. Jen nevím jak se nabídnout do redakcí a vlastně co chci nabízet. Musím mít něco připraveno. Můj plán bylo oslovit zejména dívčí/ ženské časopisy, ale jak se vnutit? Chci psát humorné historky, dávat rady nebo jak to vlastně pojmout a jak jít s kůží na trh? Budu vděčná za každé rady a nápady ;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.10.14 13:43

Každý časopis můžeš oslovit a napsat jim co máš na srdci a co jim můžeš nabídnout - zda ti nabídnou založit rubriku - jistě ti rádi odpoví , zda je to u nich reálné.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ria®
Datum: 03.10.14 13:47
avatar

Papírové časopisy ještě někdo kupuje? :) Nebylo by lepší vytvořít FB stránku, nebo blok.. popřípadě zkusit nějaký online magazín pro ženy - např http://www.mestozen.cz/ Začala bych posláním e-mailu s nabídkou. :)

doplněno 04.10.14 20:18:

Dobrý den babkazov, ono není zase tak lehké začít - někdo nemá povahu na to se vnucovat, neví jak oslovit, jak začít. Mě na začátku strašně odrazoval nezájem potencionální klientů, často jsem to chtěla vzdát, začínala jsem s inzeráty, oslovovala jsem na webtrhu za téměř žádný výdělek, nebo recenzi... Docela dlouho to trvá, než se člověk naučí v podnikání (i když nevím, jestli tady jde o podnikání) trochu chodit.., najde klientelu, konkurence je skoro v každém kreativním odvětví veliká..

Možná bych ještě začala s nějakým portfoliem, pokud už máte třeba pár článků, aby jste měla na co odkazovat, ukázat kvalitu psaní. Atd..

Ohodnoceno: 1x
 
Od: maggiee
Datum: 03.10.14 14:10

Blogů je v dnešní době milion, FB stránek a internetových časopisů také! Tištěné časopisy se stále kupují a kupodivu i stále vycházejí. Každopádně díky za radu ;)

Od: asd*
Datum: 03.10.14 14:05

Sbalit šéfredaktora ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.14 14:14
avatar

Určitě bezchybným dopisem. Spíše než na ženy bych cílila na studenty – většinou o možnosti změny země uvažují oni.

Zkusila bych oslovit portály zaměřené na studenty, např. KamPoMaturitě apod.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: maggiee
Datum: 03.10.14 14:14

Mě konkrétně zajímá nejvíc to, co by zajímalo vás. Mohla bych začít psát formou sloupků, ale jak? Žiji tu již několik let, mám začít od začátku? Začátky či postřehy jednotlivých dnů či co? Čím bych mohla zaujmout a co nabídnout. Píši knihu o všem, dokonce probíhá i překlad do angličtiny. Kniha bude komplexní, ale sloupky by měly být jiné a tyhle dvě strany se ve mně lámou a proto potřebuji poradit :) Sloupky by měly fungovat bez knihy, ale navazovat na ní nebo s ní souviset!

Datum: 03.10.14 18:03
avatar

Možná by nebylo špatné začít tím, že si projdete jejich stránky a nabídky práce. Tuhle jsem to prolétávala a lidi, externisty i do redakce, jich hledalo hned několik. Jinak prostě napište stručný email se stručným popisem toho, co jim chcete nabídnout, a přidejte článek na ukázku. Pokud už máte něco vydaného, zmiňte to. Hlavně prosím každému posílejte věci, které skutečně vydávají. Vydavatelé i redaktoři pravidelně rostou z toho, že jim na stůl chodí věci na hony vzdálené jejich zaměření.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.10.14 07:41
avatar

Já budu protivná, omlouvám se předem. Ty nevíš, neznáš nejzákladnější postup při hledání práce, protože psaní do časopisu prací je. Nemáš odvahu a ani snahu napsat dopis, nabídku, vyhledat si potřebné adresy a kliknutím odeslat?!. A chceš radit jak mají druzí stavět svou životní cestu?! No, nekecej! Fakt? A pocit zodpovědnosti? Ten tam vůbec nikde není? *sok*

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.