Můžu mít odstupné?

Od: Datum: 02.10.14 10:58 odpovědí: 5 změna: 02.10.14 19:13

Dobrý den,

mám normální smlouvu na rok přes agentůru, nyní jsem dostala výpověď z důvodu rušení místa...mám nárok na odstupné? Děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.10.14 11:00

Přes agenturu?

Nevím co máte ve smlouvě a zda Vám něco agentura třeba nenabídla což oni rádi dělají, že nabídnou místo v nějaké prdelce vzdálené moooc daleko a samozřejmě bez ubytování

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.14 11:44
avatar

Od kdy do kdy máte pracovní poměr sjednán? Kdy jste obdržela výpověď a co přesně v ní stojí? (Uveďte prosím přesná data.) Nejde o poděkování za práci a sdělení, že s Vámi agentura po uplynutí sjednané doby dále nepočítá?

Jestli jste obdržela výpověď podle § 52 písm. c), vznikl Vám nárok na odstupné ve výši jednonásobku průměrného výdělku.

Přiznám se, že mne u agentury tento postup překvapuje. Setkávám se s tím, že agentury sjednávají pracovní poměr na "dobu přidělení ke klientovi", potom nedávají výpověď a nevyplácejí odstupné ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sarka40
Datum: 02.10.14 17:45

od 1.4.2014 do 31.3.2015 , Výpověď z důvodu zrušení prac.místa.,

Datum: 02.10.14 18:01
avatar

Pak byste měla obdržet odstupné ve výši jednonásobku průměrného měsíčního výdělku. Odstupné se vyplácí spolu s poslední výplatou po skončení pracovního poměru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sarka40
Datum: 02.10.14 19:13

Děkuji moc a krásný večer přeji...

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.