Který zub mě bolí?

Od: Datum: 02.10.14 08:32 odpovědí: 13 změna: 04.10.14 02:08

Zdravím,

jsem opravdu zoufalá, už 3 dny mě šíleně bolí zub, že nezabere ani prášek. Došla jsem si k zubařce a ta mi řekla, že na pohled není nic vidět, žádný kaz ani prasklinka, že to musí být uvnitř. Na poklep mě ale bolí 3 zuby a paní doktorka neví, který z nich by to mohl být a všechny 3 se jí otevírat zbytečně nechtějí, hlavně by to bylo pro mě hrozně nákladné. To jsem netušila, že se může stát, že i zubař si není jistý, o který zub se jedná? Nezjistí se to například z rentgenu? Nebo nevíte jak se ještě pozná, který by to mohl být? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.10.14 08:36

Mělo by se to zjistit z rentgenu. Jestli ho vaše zubařka nemá, musíte jinam :-/

Ohodnoceno: 1x

Od: dako®
Datum: 02.10.14 09:12

To se divím, že Vás zubařka s bolestí zubu poslala domů bez toho, že by Vám udělala snímek, nebo neposlala na větší rengen celé čelisti. Asi bych změnila zubařku.

Ohodnoceno: 3x

Od: bbbb
Datum: 02.10.14 10:28

V každém případě bude nutné udělat rtg.Může být narušen krček v prostoru mezi zuby a to opravdu nemusí být vidět.Nebo zbytečně rozvrtat zdravé zuby což je blbost.

Od: asd*
Datum: 02.10.14 10:43

Vyměnil bych zubařku. Na RTG je kaz na 99% vidět, pokud nemá svůj tak vás měla poslat na snímek.

Ohodnoceno: 0x

Od: sokar
Datum: 02.10.14 19:32

Stalo se mi to samý. Tak jsem změnil zubaře. Udělal mi celkovej rentgen. Zjistil, že pod sedmičkou je kaz co vede až k nervu, takže při kousání vystřeluje bolest a šíří se. Na rentgenu to de vidět dobře. Můj problém je v tom, že aby se dostal ke kazu v sedmičce, musel mi vytrhnout osmičku. Takže než se dostane na řadu ta sedmička, kde mě bolely taky 3 zuby , mě teď bolí půlka huby, mám to oteklý jak balón a za 3 týdny až pude ta sedmička. Nepřeju to nikomu.

Datum: 02.10.14 19:40

Zdravím.Nechte si vytrhat zuby a udělat nové.Budete mít jistotu a po bolestech.

Od: auto®
Datum: 02.10.14 22:09
Pri cene cca 30.000,- Kc za 1 implantat je toto rada doslova milionova. Prave ted setrim na prvni.

Od: ria®
Datum: 03.10.14 23:44

Sestra si přelomila 2 přední zuby a stálo jí to 17tis na zub.. Vypadá to skvěle, ale bojí se kousnout i do jablka..

Od: kutululu
Datum: 03.10.14 15:25

To mám v plánu, ale jaksi nejsou finance. A že by s umělými zuby mělo být po bolestech také není 100%, protože dáseň bolí i v těchto případech. Mám několik korunek a ty mě bolí stejně tak :(

Datum: 03.10.14 17:45

Hlavně umělé zuby nejsou napořád, kost stárne, umělotinu v sobě hůř snáší... a pak je najednou člověku o pár let víc, umělé zuby už mu nedrží, protézu není za co chytit - situace jedna báseň.

Od: kutululu
Datum: 03.10.14 15:19

Děkuji moc všem za odpovědi. Včera jsem tam opět naklusala a bohužel jsem si sama musela naordinovat, který z nich to asi je. Tipla jsem si sedmičku ( i když ona si myslela, že to bude jiný zub), neudělala mi žádný rentgen a rovnou začala vrtat a čistit kanálky. A ještě, že jsem věřila svému instinktu, protože už 24h žádná bolest, takže to byl on ;) Že bych měla změnit zubařku mi říká opravdu každý a už kolik let, ale já si nikdy nedala říct, možná že už je na čase...

Od: nevim580
Datum: 03.10.14 23:30

Vyměnte zubaře, základ je rtg, vytrhat zuby jak tu někdo radí... nesmysl,,,,, nedělalt,,,, nechat si kvalitně opravit zuby stávající...

Datum: 04.10.14 02:08

O kvalitě zubů rozhoduje hlavně strava - kdo se denně napájí litrem coly a k tomu se cpe sladkostmi, kořeněným jídlem, kouří, pije kafe, cpe se prášky, nemůže se divit, že má zuby v háji. Toto chování vždy vede k překyselení a následnému odvápnění organizmu. Ze zubů se vyplaví vápník a ani čištění 10x denně nepomůže. Překyselený organizmus se taky nedovede bránit infekcím. Vše dohromady vede k tomu, že se zuby velmi rychle kazí. Současně dochází k odvápnění kostí, takže ani případný implantát s hrotem z porézního titanu není pořádně kam uchytit.

Pokud zubařka nedokáže poznat kde je kaz a ani nemá rentgen, okamžitě běžte jinam, jinak přijdete o zuby a následně se nedoplatíte za implantáty.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.