Alimenty od matky

Od: Datum: 30.09.14 20:31 odpovědí: 4 změna: 01.10.14 11:12

Dobrý den,

Chtěl jsem se jenom zeptat, když dostávám alimenty od otce 2000Kč. Je mi 19 a budu se stěhovat s přitelkyní do bytu. Ale i tak na dále budu studovat a nevydělávat. Tak jsem se chtěl zeptat jestli mám narok na alimenty? Jak od matky tak od otce? Když už u ní nebudu bydlet. Tak jestli mam také nárok od ní považovat téže 2000kc.

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.09.14 20:40
avatar

Dobrý den. Alimenty byly Vašemu otci vyměřené soudně, dle jeho výdělku? Pokud se odstěhujete od matky, máte právo dokud studujete a připravujete se tak na své budoucí povolání a nejste schopen se sám živit, na výživné od obou rodičů. Ale pokud matka nemá tak velký příjem jako Váš otec, pak výživné může platit klidně i nižší. To záleží na tom, jak se s matkou domluvíte, nebo jakou výši jí určí soud, jako povinnost, dle jejích finančních možností.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 30.09.14 21:32
avatar

Tak toto téma mě fakt baví. Budete se stěhovat s přítelkyní do vlastního bytu, tudíž je tu reálný předpoklad, že chcete být dospělým, zodpovědným jedincem, který se umí o sebe postarat se vším všudy. A ejhle. Kdepak. Musejí vás živit rodiče, protože ještě studujete. Tak když se sám neuživíte, proč se stěhujete do vlastního bytu? To postrádá logiku. Jo a abych odpověděla na vaši otázku. Zažádejte si místně příslušný okresní soud o výživné na vás ze strany vaší matky. Soud to zváží podle finančních možností vaší matky a rozhodne.

Ohodnoceno: 11x
 
Od: ruze®
Datum: 01.10.14 00:57
avatar

,,Budu studovat a nevydělávat,,--.Přítelkyně pracuje? Bude vás snad živit ona? Čistě teoreticky,vaší matce vyměří alimenty stejně,jak otci-2000,-takže budete mít 4000,- a to zřejmě není ani na zaplacení nájmu a o inkasu ani nemluvě.Z čeho budete žít? Jedině že by jste se chystal při studiu také pracovat,jako mí synovci,studují vysokou a slušně si i přivydělají.Jen doufám,že jí o ty alimenty nemáte v plánu žalovat.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: alena*
Datum: 01.10.14 11:12

Nárok na alimenty od matky pokud s ní nebudete bydlet ve společné domácnosti máte, ale musíte se obrátit na soud, který stanoví výši podle jejího výdělku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.