Černý odběratel elektřiny

Od: Datum: 30.09.14 18:36 odpovědí: 9 změna: 01.10.14 07:40

Hezký podvečer.

Mám dotaz ohledně "černého" odběratele elektřiny ze společných prostor bytového domu. Máme v bytovce souseda, který má odstřihnutý přívod plynu a elektřiny a máme podezření, že elektřinu odebírá z mandlovny. Pravděpodobně vyměnil i zámek, aby se tam nikdo nedostal, tak se chci zeptat, jak postupovat? Máme ho oslovit s podezřením na odběr elektřiny, nebo se rovnou obrátit na policii, případně dodavatele elektřiny?

Děkuji za rady a přeji pokud možno pěkný večer.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: 111®
Datum: 30.09.14 18:47

kontaktujte dodavatele, ten se postará...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.09.14 19:17

dodavatel se nepostará-je to za hodinama má to zaplacené on neškube eon čez...ale vás to si musíte vyřešit sami jak píše kimba

Datum: 30.09.14 18:48

Nemá mandlovna svůj vlastní jistič? :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.09.14 18:51

Mandlovna je společný prostor domu, čili tam mají mít přístup všichni obyvatelé domu. Pokud se tam nedostanete, tak po dohodě s ostatními sousedy starou vložku vylomte a kupte novou. Teprve, když se ujistíte, že tam byla provedena neoprávněná přípojka, můžete dělat nějaké další kroky vůči tomu černochovi. Jinak byste se mohli také pěkně blamovat !

doplněno 30.09.14 19:32:

A co v noci, svítí mu okna?

Datum: 30.09.14 19:12

Jenže pak zas nic neprokážou. Mandl bude mít svů elektroměr. Stačí párkrát zapsat stav a je to jasné.

Od: ju®
Datum: 30.09.14 19:26

Nepíšete zda jste družstevníci - či má dům majitele, podle toho volíme postup...majitel se stará,družstevníci mají svoje volené představenstvo a to se stará, pokud vás někdo okrádá tak konejte stačí i podezření pro asistenci policie...pokud policie nebude konat nahlašte pěstírnu trávy, varnu atd...uvidíte jak se vymrští i při podezření...

Datum: 30.09.14 19:31

Družstevníci...

Datum: 01.10.14 07:27

Jednou se jeden soused připojil do krabice na chodbě. Bylo to vidět jen z horního poschodí a to ještě špatně. Napsala jsem na čtvrtku papíru, že jakmile pirátské připojení elektřiny ihned neodstraní, zavoláme policii. Že jeho spotřebu nebudeme platit my. A ten papír jsem mu lípla izolepou na dveře. Všichni to viděli, všichni kolem toho chodili. Když se chlap vrátil z práce, papír byl pryč a drát taky.

doplněno 01.10.14 08:31:

Ju, je to úpřesně tak, jak píšete. Nikdo nic nedělal, jen všichni nadávali, že proud budou platit a proč by měli. Ani já jsem neměla odvahu na něho vletět. Papír na dveřích byl řešením.

Od: ju®
Datum: 01.10.14 07:40

á už to asi chápu, malá bytovka a všichni se znáte a nikdo z vás si nechce pálit prstíky a být ten nejhorší kdo na souseda vlítne a bude ten nejhorší, no jo, vy asi nechcete radu, to bude chtít spíš odvahu nebo ten papír na dveře...tak s chutí do toho jsou to vaše peníze...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.