Chci změnit práci. Jak na to?

Od: Datum: 30.09.14 14:41 odpovědí: 1 změna: 30.09.14 15:10

Dobrý den,

Chtěl bych změnit práci, ale nevím moc přesně, jak postupovat. Moje aktuální práce mi již nevyhovuje. Smlouvu mám na dobu neurčitou. Chtěl bych být policistou (hlídka nebo u dopravky - pravděpodobnější na trhu práce myslím spíš hlídka). Mám SŠ s maturitou tech.zaměření, ale po nějaké době jsem zjistil, že to není to, co bych chtěl dělat celý život. Přemýšlel jsem už dosti dlouho, co bych chtěl dělat.
1) Zajímalo by mne, co obnáší práce Policisty? (Od náplně práce, přes pracovní dobu, až po odhad platu). Pokud máte někoho známého, nebo se to týká přímo Vás, prosím nasměrujte mě nějakým směrem. Příp. co obnáší Vaše pozice, ale do kanceláře nechci, chci být "policistou v terénu".
2) Jak provést změnu povolání? (Postup) Smlouvu mám na dobu neurčitou. Příjmací řízení k policii trvá prý tak 3 měsíce -(fyzické testy, psychotesty). Jak změnit zaměstnání bez většího rizika (tedy dát výpověď a pak neuspět v příjmacím řízení a zůstat úplně bez práce)? Je možno dělat příjmací řízení a současně chodit do staré práce?
Ještě jsem nic takového nedělal a nevím jak postupovat, děkuji za všechny rady a odpovědi...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.09.14 15:10

ad 1) neporadím, nevím

ad 2) Ukončení pracovního poměru obvykle probíhá tak, že je potřeba napsat a doručit zaměstnavateli výpověď pracovní smlouvy. Počínaje prvním dnem následujícího měsíce běží dvouměsíční výpovědní lhůta, na jejímž konci jste nezaměstnaný. Co se týká nové práce, je samozřejmě možné se účastnit přijímacího řízení u nového zaměstnavatele, pokud se to ale podaří nějak zkloubit dohromady. Minimalizuje se tím riziko, o kterém se zmiňujete. Ne vždy to ale lze - pak je potřeba to risknout. Pokud jste sám a bez závazků, tak vlastně ani o nic nejde.

Co se týká mé zkušenosti - při změně práce jsem měl vždy náhradu. Tedy s výjimkou (zatím) posledního případu, kdy jsem pracovní poměr ukončil a šel se živit na "volnou nohu". A je klid.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.