Výpověď - Změna zaměstnání - Formality

Od: Datum: 30.09.14 10:50 odpovědí: 3 změna: 30.09.14 12:14

Ahoj, měl bych několik dotazů ohledně výpovědi ve firmě, kde momentálně pracuji a nastoupení do nové firmy (v obou případech jde o HPP).

1) Když půjdu naposled do zaměstnání tento pátek to je 3.10. má být v písemné výpovědi datum 3.10.?

2) Když od výpovědi uplyne například jeden, nebo dva týdny než budu mít zase podepsanou novou pracovní smlouvu, mám se na ten čas, kdy jsem nezaměstnaný zaregistrovat na Úřadu práce, nebo něco s pojišťovnou? Nebo bych měl udělat ještě něco jiného?

Díky za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.09.14 11:08
avatar

Jste-li se zaměstnavatelem dohodnut o ukončení pracovního poměru dohodou, sepište dohodu o rozvázání pracovního poměru s datem ukončení 3. října.

Nejste-li dohodnut, musíte dát výpověď (to je jiný způsob ukončení), jež na sebe váže (minimálně) dvouměsíční výpovědní dobu. Doručíte-li zaměstnavateli písemnou výpověď během dneška, skončí zaměstnání 30. listopadu. Doručíte-li mu výpověď až v říjnu, skončí zaměstnání 31. prosince.

Registrace na ÚP není pro nikoho povinná. Zdravotní pojištění za pár dnů doplácet nebudete.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.09.14 11:12

- jsem ve zkušební době v tom současném zaměstnání

- a kdybych nebyl ve zkušební době tak ty dva měsíce výpovědní lhůty se nepočítají jako dva měsíce přesně od podání výpovědi? Čili, že bych dal výpověd např.: 2. října a ta lhůta by běžela do 2. prosince?

DÍKY

Datum: 30.09.14 12:14
avatar

V případě zkušební doby nepůjde o dohodu ani o výpověď, ale o zrušení pracovního poměru ve zkušební době (další způsob ukončení zaměstnání). To musí být písemné a musíte je doručit zaměstnavateli. Zaměstnání skončí v okamžiku doručení, nebo dnem uvedeným v písemném zrušení.

Výpověď začíná běžet prvním dnem měsíce následujícího po doručení výpovědi. Je-li výpověď doručena 30. září, skončí zaměstnání 30. listopadu. V případě doručení od 1. do 31. října skončí zaměstnání 31. prosince. V případě výpovědi zaměstnání vždy skončí poslední den v měsíci.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.