Životní minimum

Od: Datum: 29.09.14 20:39 odpovědí: 4 změna: 30.09.14 07:07

Dobrý den chci se zeptat co mám udělat.

Jsem vyučen automechanik a do teď jsem žil v praze a pracoval v autoservisu ale ten bohužel zkrachoval byl jsem tam na dohodu a vše si platil sám ačkoliv jsem měl penez dost nic jsem neřešil tet jsem se ocitl v situaci kde nemám kde bydlet a nemám ani korunu co mám dělat? na podporu nemám nárko a nemám ani peníze na cesty po uřadech tak to musím sfouknout jedním vrzem.Práci si hledám ale co do té doby být na ulici?Prosím o radu nikdo mě bohužel pomoc nemuže jsem na to sám děkuji za odpoveďi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.09.14 22:52
avatar

A nemohl byste si zajít nejprve na pracovní úřad, tam se zaregistrovat jako nezaměstnaný? Už jen proto, že by za vás stát asi hradil příspěvky na nemocenské a sociální pojištění? I kdybyste neměl nárok na žádnou podporu? No a pak navštívit sociální oddělení - dávky hmotné nouze a tam si požádat. Určitě by vám poradili.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ht
Datum: 29.09.14 23:09

ohledně bydlení zkus kontaktovat azylový dům pro muže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.14 00:54
avatar

První odpověď přeskočte, je chybná. Za uchazeče o zaměstnání hradí stát zdravotní pojištění. Sociální pojištění, jehož částí je pojištění nemocenské, za uchazeče o zaměstnání nehradí nikdo.

–––––– Nic jiného než registrace na ÚP Vám podle mne nzbývá. Pokud se ze nezaregistrujete, budete si muset sám hradit zdravotní pojištění (1.148 Kč měsíčně). Pokud je hradit nebudete, vznikne Vám dluh na pojistném + penále.

Bydlení vyřešit snad jen jako spolubydlení – s kamarády, známými apod. Nebo ten azylový dům.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.14 07:07
avatar

Nějak to nechápu, přišel jste sice o práci, ale o byt také? Co se vrátit k rodičům, nepomohli by aspoň načas, než práci zase seženete? A sourozenci?

Jinak, na tohle je už pozdě radit, ale píšete, že jste měl peněz dost a nic jste neřešil. To byla veliká chyba. Když jste slušně vydělával, bylo by rozumné odkládat a šetřit si nějaké peníze, prostě pamatovat na horší časy. Najednou přijde třeba ztráta místa či nemoc a není z čeho brát.

Proto: až se zase odrazíte, koukejte si něco dávat stranou. A hlavně nespadněte do dluhů, to je cesta do pekel. Jaga.

Jak už píše Ivzez, určitě se co nejdřív zaregistrujte na ˇUP. I když nemáte nárok na dávky, bude za Vás hrazeno zdravotní pojištění. Nebudete-li zaregistrován, jste povinnen si ho hradit sám. A na to ZP nezapomíná. Známý si nějaký čas nehradil, uběhlo už asi 5 let a on si bláhově myslel, že na něj zapomněli. Nezapomněli. Najednou mu přišlo, že má i s penálem uhradit okolo 120 tisíc. Proto se snažte, abyste měl aspoň tohle v pořádku.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.