Finance obce

Od: Datum: 29.09.14 11:46 odpovědí: 3 změna: 29.09.14 13:48

Dobrý den, nevíte zda se dá zjistit jak obec nakládá s finančními prostředky? Před volbami jdou po obci informace, že si starosta vyplácí 50tis měsíčně na cestovní náhrady. Dá se to nějak ověřit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.09.14 13:16
avatar

U nás se třeba letos dělaly nové chodníky. Na hřbitově nová střecha u márnice a nová fasáda. Nová autobusová zastávka.

S obecními penězi by se mělo nakládat zase jen pro obec. Pokud si starosta nechává proplácet měsíčně velké cestovní náhrady, musí to mít něčím podloženo. Třeba jízdenkami. Jinak cestovní náhrady nemohou být až tak velké, jak píšete, to by starosta musel jezdit schůzovat minimálně do Bruselu..

Možná jsou to jen pomluvy, člověk vyslechne ledacos. Ale jestli Vás to doopravdy zajímá, zajděte si na schůzi obecního zastupitelstva. Tyto schůze jsou veřejně přístupné všem občanům a dozvíte se o tom, jak to v obci funguje. A klidně se můžete zeptat i na ty cestovní výlohy. Pokud vznesete slušně dotaz, jsou povinni Vám odpovědět. A hned budete vědět víc, ne jenom dohady. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 29.09.14 13:25

Jistě se to zjistit dá, postačí, když požádáte na obci, jak hospodaří. Zajděte, ptejte se. Jdou na to i vaše daně! A co nato zákon o obcích, o poskytování informací?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.09.14 13:48
avatar

"Před volbami jdou po obci informace ..." Mně by to načasování spíše signalizovalo, že se před volbami někdo snaží zdiskreditovat (politického) protivníka...

Ale jak píší v odpovědích výše, informujte se na obecním zastupitelství.

––––––––– Poznámka: . I kdyby byl starosta na pracovních cestách celé měsíce, nedávalo by to podle mne 50.000 Kč měsíčně.

Viz: Výše cestovních náhrad v roce 2014

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.