Email pro advokáta - mohu mu to napsat?

Od: Datum: 28.09.14 21:44 odpovědí: 9 změna: 29.09.14 12:56

Potřebuji zjistit, co vše obnáší z hlediska zákona můj věk a také jestli mám už svá práva na určité věci (jsem mladistvá).. A již podle názvu předmětu se chci zeptat, mohu takový e-mail zaslat advokátovi? Pouze diskutovat o nějakém problému a zda-li se vůbec mohu dovolat nějakého práva a případného řešení apod. ... Moc v tomhle přehled nemám:) Děkuji! :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.09.14 21:47

Advokátovi to napsat můžete, ale musíte počítat s tím, že se jedná o placenou službu, tudíž Vám advokát může odpovědět, že Vám na Váš mail odpoví za určitou částku. Vypisovat práva mladistvého zabere více času, záleží na tom, o jakou věc se jedná.

Ohodnoceno: 2x

Od: psikotka
Datum: 28.09.14 21:54

Takže mu mohu napsat s jakým problémem se potýkám a jestli je nějaký zákon, který by mi mohl eventuelně v mém problému pomoct (týče se to okolo rodiny), ale mám počítat s tím, že bude chtít za odpověd pěněžní částku? A jak mu to pošlu když nemám ani vlastní účet? .. A kolik ta pěněžní částka může být? :) .. a moc se omlouvám, že se tak hloupě ptám, ale opravdu v tomhle vůbec nevyznám :)

Datum: 29.09.14 12:37

Jestli nechcete svůj problém rozvádět zde, obraťte se pro začátek na některou občanskou poradnu ve svém okolí. Pravděpodobně nepůjde o radu na úrovni advokáta, ale bude zdarma, a pokud byste advokáta stále potřebovala, pomohou Vám s výběrem.

S některými problémy může pomoci i odbor sociálně právní ochrany dětí (OSPOD).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.09.14 12:56

I kdybys těch pár tisíc na advokáta měl, tak žádný advokát si nevezme peníze od nezletilého. A jelikož zadarmo obvykle nepracují, tak pokud ti vůbec odpoví, odkáže tě na sociálku nebo podobnou instituci. Tady na poradně je řada fundovaných rádců, kteří mají různé oblasti práva v malíčku a poskytli už mnoha potřebným užitečné rady. Tvůj problém určitě nebude tak ojedinělý, jak se tobě jeví. Doporučuji ho napsat sem a určitě se brzo objeví někdo, kdo si s ním bude vědět rady nebo se ukáže, že podobný problém se zde už řešil a vyřešil.

Od: hm®
Datum: 28.09.14 21:53

Samozřejmě že nějaká práva máš. A je jich hodně. Děti hned po narození už mají spoustu práv. Jen nevím, jestli si s tebou advokát bude chtít dopisovat, třeba tě odkáže někam jinam. Ale když to bude konkrétní dotaz, tak možná odpoví. Jinak ale advokátní služby jsou placené, jak už bylo zmíněno, a zvlášť u advokáta nepředpokládám, že by udělal cokoliv zadarmo.

Ohodnoceno: 2x

Od: psikotka
Datum: 28.09.14 21:57

Aha.. já spíš potřebuju vědět, jestli na můj problém je vůbec nějaký zákon apod .. no káždopádně děkuju :) .. jen mě teď zajímá, kolik ta částka může být.. :(

Datum: 29.09.14 07:30

Zkuste se ozvat jakémukoliv advokátovi, který má specializaci na rodinné právo. Výběr advokátů najdete na www.cak.cz. Možná, že Vám dá advokát obyčejnou radu i bez nároku na odměnu. Problém je v tom, že Vás, v případě problému, advokát nemůže regulérně zastupovat, musel by Vás zastupovat prostřednictvím jednoho z rodičů, neboť jste nezletilá. Odměna advokáta je smluvní, pokud se bude jednat o jednoduchou pomoc a Vy uvedete, že jste nezletilá, možná Vám advokát poradí i zdarma, případně Vás odkáže na jinou instituci. Pokud je u Vás situace krizová, zkuste i Veřejného ochránce práv (ombudsman), viz.: http://deti.ochrance.cz/

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.09.14 21:54
Spíš si myslím, že se s vámi nebude vůbec bavit. Co zkusit nějakou bezplatnou poradnu na netu, nebo to hodit sem?

Od: honzajs
Datum: 29.09.14 07:59

Ano, advokát je placená služba. Než vypisovat, je lepší zavolat. Možná taky se v určitých případech obrátit na občansko právní poradny http://www.obcanskeporadny.cz/ . Ale ty nedelají vše, mrkněte na net...

Sazba advokáta je kolem 1000-2000 Kč/h je lepší si vybrat nejbližšího , zavolat mu a zpetat se a pak tam teprve jít a řešit to osobně.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.