Přítelkyně na pohřbu

Od: Datum: 27.09.14 23:09 odpovědí: 5 změna: 28.09.14 11:39

Dobrý den, v pondělí bude mít můj otec pohřeb. Mladšího syna to zasáhlo a řikal že chce mít po svém boku přítelkyni. Celý pohřeb zařizuje můj bratr. My jako blizká rodina budeme sedět při mši nejblíže rakvi. Rodina synovu přítelkyni moc nezná, někteří ji uvidí poprvé, takže oni ji do rodiny neberou. Synovi je 16, jeho přítelkyně je o 8 let starší, a mám opravdu velký a oprávněný strach z mého bratra aby to nezačal komentovat. Přítelkyně říkala že by si na mši sedla víc dozadu, kde pak sedají normální lidé, ale syn na tom trvá a chce ji tam vedle sebe. Bratrova dcera a syn tam teda také budou mít své partnery. Přemýšlím jestli to tedy bratrovi oznámit že tam bude synova přítelkyně dopředu nebo to prostě nechat volně plynout a že by si vedle něj sedla automaticky. Celý večer si nad tím strašně lámu hlavu, je to poslední rozloučení, a já bych mu ji tam tak rád dopřál, když vím jakou má v té ženě oporu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.09.14 23:15
avatar

Nechal bych tomu volný průběh. Pokud je Váš bratr normální, tak předpokládám, že nebude mít náladu vysírat ostatní na pohřbu svého táty.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 27.09.14 23:52

Nechte ho, dyť je to děcko, neberte mu hračku. Ta ženská má mít rozum.

doplněno 28.09.14 11:32:

A je nějak zakázáno někomu jít na pohřeb, nebo jsou pozvánky, nebo jen v úzkém kruhu rodinném je na parte? S něčím takovým bych si hlavu nelámal. Je to problém bratra.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.14 07:24
avatar

Asi jsem protivná, ale nesmírně mě udivuje, když někdo, v hlubokém smutku nad ztrátou rodiče, dokáže přemýšlet a řešit tak šílené malichernosti, ptákoviny, jako je zasedací popřádek na pohřbu. *zed* *zed* *zed*

doplněno 28.09.14 08:20:

bimbam, máte určitě pravdu. Já vycházím ze svých zkušeností. Na dobu po smrti tatínka a pak maminky, na pohřeb a na dobu po pohřbu, mám jen velmi mlhavé vzpomínky. Už je to nějakou dobu, ale já si stále vůbec nedovedu vzpomenout, kdo na pohřbu byl. Vím jen, že ta kaple byla úplně plná a že mě to překvapilo. Ale jestli jsme byli někde na obědě nebo co bylo, to opravdu nevím. Oba zemřeli po dlouhé nemoci a já jsem o ně velmi dlouho pečovala. Dojížděla jsem, několik let jsem neznala víkendy a pak jsem jezdila i ve středy. Smrt byla pro oba vysvobozením, ale přesto! *plac* Příjde mi, že tváří v tvář smrti, se hodně věcí stává nedůležitými, nehodnými řešením. A nějaké řeči někoho?! To už vůbec!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.14 08:05
avatar

Ať přítelkyně na pohřeb klidně jde. Případné dotazy příbuzných odmítejte, že teď na to není vhodná doba. Sama si pak v klidu pokládejte otázku, jestli je tak velký věkový rozdíl vhodný. Ale nic neřešte, ono to nejspíš nějak odezní samo.

Pro babku z OV - možná je docela vhodné, když se truchlící pozůstalí upnou před pohřbem na praktické věci. Však on si každý svoji dávku smutku prožije. A možná je lepší, když se to více rozmělní do delší doby. A také nevíme, jestli tatínek před smrtí netrpěl. To pak smrt nepřináší šok, ale už připravenou a dlouho smutnou rodinou bývá brána jako vykoupení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jdw
Datum: 28.09.14 11:39

Nevidím účast synovi přítelkyně jako problém, na tom přeceč není nic divného. Divné je, že 16ti leté dítě má za přítelkyni 24letou ženskou. Asi se stala chyba někde v jeho výchově nebo není psychicky zcela zdráv. To ale nemá nic společného s její účastní na pohřbu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.