Zadost o vyzivne

Od: Datum: 27.09.14 13:22 odpovědí: 3 změna: 27.09.14 20:46

Dobry den ,potrebovala bych poradit.Zmamzelem zijem 12 let ,pred rokem s nechal zaridit svoje konto a tim mi prestal prispivat na domacnost.Jiz tri roky jsem vedena na UP ,ze zdravotnich duvodu jsem o predeslou praci prisla a ted nemuzu jinou najit.Nepobiram zadne davky ani ID.Prosim poradi mi nekdo co v teto situaci delat. dekuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.09.14 13:48

Jediná cesta je podat návrh k soudu, aby manželovi stanovil výživné, které Vám bude měsíčně povinně platit. Chce to advokáta.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.09.14 14:38
avatar
Odpověď správná, ale za advokáta ušetřete. Na netu určitě nějaký vzor je ( píšu z mobilu) a ženské na soudě v podatelně poradí má-li to všechny náležitosti.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.14 20:46

Nemáte-li žádné příjmy, podejte soudu žalobu o určení výživného na manželku, současně podejte návrh na vydání předběžného opatření, aby Vám manžel do doby vydání konečného rozhodnutí přispíval na výživu v nezbytném rozsahu.

Ohledně výživného mezi manžely plati ust. § 697 občanského zákoníku:

§ 697

Výživné mezi manžely

(1) Manželé mají vzájemnou vyživovací povinnost v rozsahu, který oběma zajišťuje zásadně stejnou hmotnou a kulturní úroveň. Vyživovací povinnost mezi manžely předchází vyživovací povinnosti dítěte i rodičů.

(2) Pro vyživovací povinnost mezi manžely jinak platí obecná ustanovení o výživném.

V novém občanském zákoníku sice existuje povinnost manžela sdělit údaje o svých příjmech a stavu svéo jmění, tato povinnost je však považována pouze za proklamativní, není zcela jisté,jestli je tata povinnost vůbec žalovatelná. Jak plyne z důvodové zprávy k NOZ "O osobních povinnostech a právech manželů vesměs platí, že ve své obecnosti, resp. abstraktnosti nejsou přímo vynutitelné." Stav účtu manžela ale zjistíte v soudním řízení ohledně stanovení vyživovací povinnosti.

§ 688

[Údaje o příjmech a stavu jmění]

Manžel má právo na to, aby mu druhý manžel sdělil údaje o svých příjmech a stavu svého jmění, jakož i o svých stávajících i uvažovaných pracovních, studijních a podobných činnostech.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.