Prodávání na aukru ve čtrnácti

Od: Datum: 26.09.14 21:23 odpovědí: 7 změna: 27.09.14 09:23

Čau,je mi 14 a máma si nechce udělat živnostenský list abych prodával pod jejím jménem.Chtěl bych koupit několik kusů nejmenovaného zboži na ebay a pak to prodat na aukru dráž.Protože to jde na ebay na dračku na aukru to snad pujde taky.Jenže nevím kolik kusu prodat měsíčně aby na to nebylo nezákoné a nedali mi pokutu.Neví někdo? :D Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 26.09.14 21:40

Jenže nevím kolik kusu prodat měsíčně aby na to nebylo nezákoné a nedali mi pokutu
Bez pokut lze prodávat měsíčně xx ks a to takové, které již doma nepotřebuji, nové či použité.Ale vy hodláte dělat překupníka za účelem zisku, takže bez pokut 0 ks.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 26.09.14 21:54

To, co popisuješ, podle mého názoru naplňuje definici podnikání. Důležité je, že to děláš vědomě, za účelem zisku. Dalším znakem podnikání je soustavná nebo opakovaná činnost (což předpokládám, pro jednu akci by to nikdo nedělal). Navíc, pokud se nepletu, tak registrace na Aukru je rovněž pro plnoleté, ne? Takže legálně do 18 let nelze. Jistým východiskem by bylo to vykázat jako příležitostné příjmy (na dospělou osobu), což dle mého s ohledem na výše uvedená fakta (soustavná nebo opakovaná činnost) rovněž nelze.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: tentajemny
Datum: 26.09.14 21:56

Ten učet na aukru je od mámy.

Datum: 27.09.14 07:56
avatar

no vidíš, účet je mámy, tak jediná možnost je, prodávat s jejím souhlasem, protože to bude její podnikání a její riziko...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 26.09.14 22:55

No nevím, Německo je úplně jiný trh, jiné ceny. Pokud by to bylo levnější proč by to lidi nekupovali tam, překupník už by se také našel a ještě poštovné.To se chce podívat na živ. zákon, co je to podnikání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.14 09:23

Proč je řeč o Německu? Jako že by se měl stavit v Aldi 3 km za hranicemi? To může udělat někdo, kdo to tam má 30 km nebo jede náhodou okolo, zbytek republiky koukne do e-shopů nebo právě na to Aukro.

Jasně, že je jeho podnik nelegální a ekonomický výsledek ve hvězdách, ale pokud někdo na něčem vydělává, tak to zboží kupuje mimo Evropu, vyjímkou je snad jen Polsko.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.14 23:02
avatar

Na to co popisuješ se vyprdni, je to komplikované zdanit, musíš držet záruku a hlavně když neco "jde" jak popisuješ, zítra budeš mít deset konkurentů co chtěj totéž. Levně koupit, draze prodat a pozdě platit faktury.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.