Vzdělání návrháře skládaných krabic

Od: Datum: 26.09.14 07:27 odpovědí: 1 změna: 26.09.14 22:46

Včera jsem dělal něco podobného a přitom mě napadlo následující: máte nějakou složenou krabici nebo ochranný držák na výrobek uvnitř krabice vyrobené z kartonu nebo tvrdého papíru a ta krabice nebo držák se dá jednoduše rozložit, protože to celé drží pohromadě jen nějaké vzájemně propletené "pacičky" a dírky nebo záložky a překládky uchou (uší?) stýkajících se stran. Když se to rozloží, tak je vidět, že je to v podstatě obdelníkový kus kartonu, v kterém je provedeno jen pár řezů, možná nějaká malá část je vyříznutá úplně a jinak jsou tam vidět jen ty zlomy, v kterých se ten papír ohne a složí se s něj ta krabice.

Mě by právě zajímalo, kdo takovéto skládanky vymýšlí? Má na to nějaké vzdělání, kurz, osobní zálibu ve skládání papíru (origami), je na to program pro PC, který to sám vymyslí, existuje knihovna objevených jednoduchých skládaček, které se kombinují pro vytvoření složitějšího výrobku nebo já nevím, jak to ty firmy, které nabízejí výrobu obalů, dělají? Nebo to navrhují čistě metodou pokusu a omylu s listem kancelářského papíru na stole, dokud nedostanou ten správný tvar?

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.09.14 22:46

Ahoj. Tak já si myslím, že tohle asi nejlépe jde někomu, co má dost velkou prostorovou představivost. A pokud ji má ještě podpořenou nějakým šikovným počítačovým programem, musí to jít skoro samo. Když mi bylo asi 12 let moje teta dělala v Liberci v jedné provozovně kartonážní výroby. Tam jsem viděl, jak se nastřihávají rohy kartonových krabic různých rozměrů, jak se lisem promačkávají rohy pro zalamování stran do konečných krychlí a obdélníků. Přál bych vidět, jak to těm ženským šlo, když sešívaly na stroji s nekonečným drátem různé velikosti krabiček i s přesně sednoucími víky. Občas jsem jim tam po škole chodil pomáhat, s plněním vnitřku krabic, takovým skládaným dělením, pro oddělení budoucího obsahu. Nebo skládáním krabiček na palety pro expedici. K mašinám, jenom koukat.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.