Chorobný strach z vážných nemocí

Od: Datum: 24.09.14 21:15 odpovědí: 21 změna: 27.09.14 21:14
avatar

Krásný večer všem na Poradte*slunce*,

nejsem ani moc hypochondr, netrávím u lékaře každou volnou minutu, ale už od puberty mě sužuje strach, chorobný a někdy až vyšinutý strach z vážných nemocí, které nejdou odhalit a pak už je pozdě. Většinou to přichází po podnětu - delší bolest hlavy, mravenčení nohy... V hlavě mi lítá rakovina orgánů, kostí, meningitida či podobně. Případně náhlé stavy, kde už leckdy nikdo nepomůže - embolie, výduť tepny, mrtvice.

Vím, že každý má pečlivě zapsáno, jak dlouho tu bude, ale nechtělo by se mi to skončit někdy ve třiceti. Míváte taky tyhle stavy? A nepište prosím, že mám málo práce :) Stíhá mě to i během tréninků a plného pracovního nasazení.

K psychologovi zřejmě chodit nebudu, zkoušela jsem se k tomu překecat, ale asi to nepůjde.

Děkuji:).


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.09.14 21:31

dobrý večer,,,,,,,,měla by jste změnit /pokusit se/najíít co vás opravdu baví,,nebo se celý život brobojíte a a nemáte pak z něho nic...jen strach,,,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.14 16:02
avatar

Děkuji, obavy mě berou i při oblíbené aktivitě, ale je fakt, že málokdy.

Od: ben®
Datum: 24.09.14 21:46
avatar

Dobrý den, bude to nějaká forma duševní poruchy (panická úzkost=?), s kterou se dá vcelku normálně fungovat. Předpokládám, že na to nemyslíte ustavičně a běžný život zvládnete. No, kdo je normální? Říkejte si, že přeci žít věčně je hloupost a umřít mladý není tak špatné. Zdravím!

P.S. Až budete na sobě pozorovat i příznaky chorob veterinárních, tak honem za lékařem přes hlavu.

doplněno 25.09.14 17:47:

martinaa - psal jsem Vám v mírné nadsázce, což jste jistě pochopila. Ale, možná by nebylo špatné zajít si za lékařem a požadovat komplexní prohlídku (snad i to navíc a placené), vyšetření, odběry a vše dostupné. Ono by Vás to mohlo zklidnit.

doplněno 25.09.14 20:22:

martinaa - pak už jedině nahradit tuto fóbii nějakou jinou, která zde nehrozí - např. strach z Yettiho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.14 16:04
avatar

Jj, panická úzkost by tomu odpovídala, ale jak píšete, běžný život - práce, domácnost, sport - zvládám. Nechci ale umřít mladá *smich*, chci se dožít svatby, dětí, domečku, cestování... a přijde mi, že kdyby to teď se mnou seklo, tak se ochudím o spoustu věcí..

Veterinární choroby ještě nepozoruji *haha*.

doplněno 25.09.14 20:16:

Odběry mám za sebou na začátku roku, všechno v normě, kvůli tomu břichu mi brali krev znovu, kvůli leukocytům (zánět). I tam to bylo ok. No prostě jsem divná...*smich*, nakonec mě fakt přejede auto. Ale hodně se ty stavy rozjely po tom pádu, nalomeném žebru a potížím s dýcháním, taky jsem zakládala otázku. Naštěstí už se stahují, nepotřebuji brát ani prášky, už to zvládám rozdýcháním.

A světe div se, teď jsem se vrátila z jumpingu a je mi kráááásně *slunce*.

Datum: 25.09.14 17:21

Ono člověk se bojí jak je mladý ,že umře a také jak je postarší. že umře.A když je starší,tak si řekne já blb- tak jsem si kazil život zbytečně.Za nějakou dobu nakonec vás postihne agorafobie a nepůjdete ani ven. To chce? Tak se seberte a neuvažujte nad blbinama a žijte..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.14 17:39
avatar

Agorafobie jsem částěčně úspěšně zbavila, tak snad teď díky novým cílům a koníčkům přijdou i veselejší myšlenky :).

Datum: 24.09.14 21:53
avatar

Martino, tak si o těch chorobách nečtěte na internetu . Máte to asi jako nutkavé myšlenky, že. Co s tím? Pokud nechcete navštívit odborníka, tak s tím zkuste bojovat nějak sama. Prostě si tu svoji obavu uvědomte, ale více ji v myšlenkách nerozebírejte. Nechte ji odeznít. Nevěnujte ji velikou pozornost.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.09.14 22:02

Stejně nás sklátí ebola nebo vytlučou islamisti.Dvě možnosti na výběr už nejsou tak špatné,ne?

Ostatními chorobami,na které myslíte,bych se už nezatěžoval.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.14 16:05
avatar

Někdy ano, najdu si příznaky a už se to hrne. Z dob studií biologie si taky něco pamatuju, tehdy jsme všichni měli příznaky všech chorob, co jsme probírali*smich*.

Neumím se oprostit od té myšlenky na nějakou katastrofu.

Datum: 24.09.14 22:11
avatar
Nejsi sama, dneska jsem zas viděl na parte dva mladé lidi. Snažím se víc řešit jídelníček a taky sportuju. Ale člověk stejně nikdy neví...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.14 16:06
avatar

No, ne že bys mě uklidnil;), poslendí dva známí, co nám zemřeli, byli poměrně mladí (36 a 53 let), nekuřáci, sportovci. Jeden měl vrozenou srdeční vadu, o které se nevědělo, druhý těžký infarkt, konec na místě - při oblíbeném koníčku.

Právě, člověk nikdy neví..:(.

Od: asd*
Datum: 24.09.14 22:15

Pokud to má přijít tak to přijde. Buď torochu fatalista a snaž se užít si každý den života jako by to měl být poslední. Kdykoliv ti může spadnout květináč na hlavu nebo srazit auto a i bez nemoci budeš na kriplkáře nebo v rakvi. A už nejsi nejmladší ;), tak nějaké bolístky, mravenčení atd. jsou normální. Pořád se bát jaká hrozná nemoc ta bolest hlavy může být je nesmysl (samo nesmí se to přehánět a zkoušet rozchodit omdlévání nebo zlomenou nohu ;). Řekni si zatím jsem živá tak je to OK, a příznaky sleduj ale nepřeháněj to s fantazií že to je hned vážná nemoc - spíš tak nějak při podezření pro jistotu ověřit, ale neděsit se toho...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.14 16:08
avatar

S tím květináčem nebo autem je to fakt... jak nejsem nejmladší?! *smich* Kdesi jsem četla, že když něco bolí, tak to aspoň znamená, že žiju.. mám holt bohatou fantazii, no ještěže za tím nevidím ebolu *smich*.

Datum: 24.09.14 22:22
avatar

Pěkný večer, Martino. Možná by pomohlo, kdybyste si každý takový podnět dokázala zdůvodnit jinak, než vidět hned za vším katastrofu. Např. bolest hlavy- může být od krční páteře, namožená může být z tréninků..Nebo každodenního dívání se do pc...Oči dostávají zabrat, i z toho může být vyvolána bolest hlavy..Mravenčení končetin - zase se zamyslete nad tím, co jste dělala v poslední době..Zda nejste přeležená, přesezená, nebo se Vám končetiny hůře prokrvují...Hlavně to nechce stresovat se a myslet hned na nejhorší..Hlídat si pitný režim, dopřát si odpočinek i relax...Nejen fyzický, ale i ten psychický...Přestaňte se tolik sledovat, ale dlouhodobý problém určitě nepodceňujte. Je lepší se dát vyšetřit 10x zbytečně, než jednou pozdě..Každý se něčeho obáváme, je třeba tomu čelit a myslet trochu pozitivně, ale dlouhodobé zdravotní problémy určitě nepodceňovat, nebrat je na lehkou váhu a jít k lékaři. Starejte se o své zdraví, jak nejlépe to umíte...Ten strach bude menší, když budete mít motivaci a cíle, kterých byste chtěla dosáhnout. Soustředíte se pak více na ně a nebudete přemýšlet o tom, když Vás někde lupne, že Váš čas tady vypršel. Asi to píši trochu neohrabaně, ale vím, že Vy mi rozumíte..Když nechcete psychologa, můžete se samozřejmě kdykoliv ozvat vnitřní poštou. Ale to už také moc dobře víte. Takže klid, jste mladá a tyto myšlenky zvládnete zaplašit...Někdy se na člověka lepí tím víc, když není zrovna psychicky na tom moc dobře...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 25.09.14 16:11
avatar

Jj, děkuji, věřím tomu, že je to od námahy, od páteře. jenže poručit mozku, aby si to prostě myslel a se zbytkem dal pokoj, nějak neumím. Je pravda, že to dřív, při větším počtu tréninků a aktivit, nebylo tak znát, asi jsem na to tolik nemyslela. Tento týden jsem se konečně rozhoupala a začala se třemi novými věcmi, tak doufám, že to na psychiku zabere.

U doktora jsem teď byla docela často, s tou páteří, pak s dýcháním (nalomené žebro), břichem (volná tekutina). Ale jen fajn a nikdy jsem od něj neslyšela "to nic není, běžte domů, to si jen namlouváte".

Jste hodná, že nabízíte soukromou komunikaci, ostatně jako vždy:).

Datum: 25.09.14 01:35
avatar

Naštěstí už jsem toto stádium přešel a teď se pomalu těším na klidný důchod...snad neva že jsem mladší než ...

To chce klid a nestresuj, jestli tě má pozitří trefit auto tak se to stane...toho já se tak trochu držím...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.14 16:12
avatar

A jak jsi to přešel? Taky to chci konečně přejít, protože mám strach, že s postupujícím věkem se to ude jen a jen zhoršovat...:(

 

Datum: 25.09.14 20:22

také jsem měla agorafobii,,jezdila jsem po světě ale ona mrcha se vrací. To chce se také pořádně zamilovat .Protože kdo to nezažil to vše nepochopí...To nejd pořádně ani vysvětlit,,,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.14 20:24

také jsem měla agorafobii,,jezdila jsem po světě ale ona mrcha se vrací. To chce se také pořádně zamilovat .Protože kdo to nezažil to vše nepochopí...To nejd pořádně ani vysvětlit,,,máš super koníček tak pokračuj...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.14 20:28
avatar

Martino, dnes jsem se u kávy téměř pohádala se sousedkou, jinak bezvadná ženská. Na rozdíl odemně ona chodí neustále a patrně ráda, po všech preventivních vyšetřeních, každý rok si hlídá veškeré praventivní prohlídky a nadává, že ji obvodní na nic co by ještě měla nárok neupozorní. Tu jí píchne a hned je to embolka nebo rakovina. Můj muž má právě rýmečku, nechtějte vědět kolik dnes stála lékárna, to že nemusí běžet k lékaři naštěstí pochopil ale musela jsem vyslechnout kam všude mu to může sednout a co z toho může být. Mimochodem já tu rýmu mám také ale nečekám, že na ni umřu. Přestaňte se pozorovat, jinak než smrtí život nekončí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.14 21:14
avatar

Já to mám podobné... Já se zase strašně bojím z Amyotrofické laterální sklerózy.. Ale poslední dobou už na to moc nemyslím.

Micka

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.