Zkušební doba

Od: Datum: 24.09.14 19:21 odpovědí: 3 změna: 24.09.14 21:00

Dobrý den, mám prosím na Vás dotaz ohledně zkušební doby. Muže zaměstnavatel ve zkušební době, přendat pracovníka do jiné firmy na jinou práci po dohodě, nebo až po vypršení zkušební doby, nebo až po šesti měsících.

Děkuji za odpověď Petr.K


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.09.14 20:57
avatar

Toto zákoník práce neřeší. Nakonec, proč taky? Když se to zaměstnanci nelíbí (jinak byste se asi neptal), může ve zkušebce kdykoli odejít a nemusí se nechat nikam převádět. Když mu to nevadí, není co řešit. Bylo by slušné, kdyby se zaměstnavatel se zaměstnancem na tom dohodli, ale dnes aby špetku slušnosti pohledal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.14 20:57
avatar

Můžete prosím otázku upřesnit?

Co míníte "přendáním pracovníka do jiné firmy"?

Obecně: Na základě dohody mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem je možné vše, co zákon nezakazuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.14 21:00

Pokud se u Vás nejedná o agenturní zaměstnání, tak v úvahu by přicházel pouze institut tzv. dočasného přidělení. Dočasně přidělit zaměstnance k jinému zaměstnavateli lze až po 6 měsících ode dne vzniku pracovního poměru, a jenom, bude-li s tím zaměstnanec souhlasit.

§ 43a ZP (citace je zkrácena)

Dočasné přidělení

(1) Dohodu o dočasném přidělení zaměstnance k jinému zaměstnavateli smí zaměstnavatel s tímto zaměstnancem uzavřít nejdříve po uplynutí 6 měsíců ode dne vzniku pracovního poměru.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.