Status studenta?

Od: Datum: 22.09.14 21:09 odpovědí: 7 změna: 23.09.14 21:11

Hezký den,

potřebuji zjistit,zda syn má dále po nevykonané opravné maturitní zkoušce z matiky STATUS STUDENTA.Nedostavil se 1.9. ze zdravotního důvodu

těžkého úrazu ze sportu(den před zkouškou měl zlomené obě lícní kosti a horní čelist-operace na Karlově nám.-nyní se léčí doma).Žádali jsme na Ministerstvu školství o náhradní termín,ale ani neodpověděli.Byl už i přijat na VŠ Suchdol s tím,že dodá vysvědčení do 25.9.2014,bohužel.

Jestliže bude dělat maturitu až v květnu a chce se dále učit alespoň na jednoleté jazykové škole-co má tedy udělat.

Je toto jeho případ:

U náhradního termínu, kde student ze zdravotních důvodů nevykonal zkoušku v řádném termínu, trvá status studenta až do dne vykonání zkoušky.

MÁ TEDY STATUS STUDENTA DO KVĚTNA 2015-DO DNE VYKONÁNÍ NÁHRADNÍ ZKOUŠKY?

http://www.icm.cz/statut-studenta-a-platby-pojistneho

Prosím vás o brzké vyrozumnění-mohu doložit veškeré lékařské vyšetření atd.

Děkuji otec Lahoda Václav-tel.605272293


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.09.14 00:19

1) Váš syn již vykonal zkoušku v řádném termínu a od 1.9. není žákem střední školy

2) Omluva se podává řediteli školy, aby nepropadl zbytečně jeden pokus

Jestli se pletu, tak mne laskavě někdo opravte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 23.09.14 06:49

Omluva kvůli nedostavení se ke zkoušce se zasíla předsedovi zkušební komise do 3 dnů (zákon §75, odst.2). V závažných případech může předseda komise tu lhůtu 3 dní prominout. Náhradní termín dané opravné zkoušky stanovuje zkušební komise. Ministerstvo v dané věci vůbec nevystupuje. Možná až tak někde ve 3. kole odvolání proti rozhodnutí zkušební komise (ředitel → krajský úřad (nebo jiný zřizovatel školy) → ministerstvo školství)

Zákon jsem v daném odstavci paragrafu moc nepochopil, ale je možné, že mu statut studenta skončil už 30.6.

U náhradního termínu, kde student ze zdravotních důvodů nevykonal zkoušku v řádném termínu, trvá status studenta až do dne vykonání zkoušky.
Z toho, co píšete, chápu, že syn dělal závěrečnou zkoušku v řádném termínu (asi někdy v květnu) a neudělal ji. Pak je možné (viz můj předchozi odstavec), že mu statut skončil 30.6.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.14 09:27

pokud se jedná o státní maturity -- náhradní termíny jsou oficiálně dané (jarní či podzimní termíny). Všechny zkoušky společné části zadává Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve stejném termínu a za stejných podmínek.

U profilové (školní) části rozhoduje škola, tam MŠMTV nefiguruje

doplněno 24.09.14 09:40:

Opravné termíny maturity - u opravných termínů (maturita) je student považován za nezaopatřené dítě do 31.8. Syn měl dělat opravnou, takže 31.8.

U náhradního termínu, kde student ze zdravotních důvodů nevykonal zkoušku v řádném termínu, trvá status studenta až do dne vykonání zkoušky. Toto by mělo platit, pokud by se nedostavil na 1. pokus ze zdravotních důvodů

více na http://www.kampomaturite.cz/k…nta-2014-a-2015#ixzz3EDU21iVl

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.14 16:28
avatar

"Dotyčný paragraf" se vztahuje k závěrečné zkoušce. K maturitě se vztahuje § 81, odst. 10. Podle mne jde v obou případech o žáka, který se v řádném termínu nedostavil k vykonání závěrečné nebo maturitní zkoušky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 23.09.14 21:11

Tento paragraf opravdu hovoří konkrétně o maturitní zkoušce a je proto lepší než ten "můj" obecný o závěrečné zkoušce.

Všímněte si ale, že se opět hovoří o vykonání maturitní zkoušky, tedy o tom, že se student ke zkoušce dostaví a podstoupí ji. Nic se tam nepíše o tom, jestli ji vykoná úspěšně nebo neúspěšně. To bylo to, co nechápu. Podle mě v těch textech obou paragrafů mělo být: "Nevykonal-li žák úspěšně jednu nebo obě části maturitní zkoušky v řádném termínu ..."

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.14 16:45
avatar

Já souhlasím s Hlavikem: Váš syn vykonal maturitní zkoušku v řádném termínu (pouze v části zkoušky neuspěl) a status studenta měl do 31. srpna 2014.

Ze zdravotních důvodů se syn nedostavil až na zkoušku v opravném termínu.

Jazykové pomaturitní studium by přicházelo v úvahu až po složení opravné zkoušky.

Podle mne by se Váš syn měl nejpozději 30. září dopoledne (v úterý odpoledne nebývají úřední hodiny) zaregistrovat na ÚP.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 23.09.14 21:07

Kde berete všichni toho 31.8./1.9., když v tom zákonu se hovoří jen o 30.červnu? *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.