Odmítnutí přijatého dědictví

Od: Datum: 22.09.14 13:15 odpovědí: 2 změna: 29.09.14 16:37

Dobrý den,

letos jsem přijmula dědictví, ale chtěla bych se ho zříct.

Dědictví ještě není formálně uzavřené.

Je to možné?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.09.14 13:30
avatar

Jde hlavně o to, jestli jste neprošvihla termín:

§ 1487
(1) Odmítnutí dědictví vyžaduje výslovné prohlášení vůči soudu. Dědictví lze odmítnout do jednoho měsíce ode dne, kdy soud dědice vyrozuměl o jeho právu odmítnout dědictví a o následcích odmítnutí; má-li dědic jediné bydliště v zahraničí, činí lhůta k odmítnutí dědictví tři měsíce. Jsou-li pro to důležité důvody, soud dědici lhůtu k odmítnutí dědictví přiměřeně prodlouží.

(2) Uplynutím lhůty k odmítnutí dědictví právo odmítnout dědictví zaniká.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pravnik
Datum: 29.09.14 16:37

Pokud jste dědictví přijala (neodmítla), učinila jste nevratný krok (a nyní se dědictví už vzdát nemůžete). Skutečnost, že dědické řízení nebylo skončeno, nehraje roli. Zeptejte se notáře/ky, třeba by věděl/a nějakou cestičku...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.