Přírodní léčiva na DNU

Od: Datum: 20.09.14 14:46 odpovědí: 4 změna: 21.09.14 13:52

Může mi někdo poradit, jaké vhodné byliny, či jiné přípravky jsou vhodné na léčbu Dny? děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.09.14 14:52
avatar

O bylinkách moc nevím, ale základ je dieta: nesolid, dnu zhoršuje maso, zejména hovězí. Google bude něco vědět, ale ten zvládnete sám

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.14 15:01

Z přírodní léčby se doporučuje šťáva z aloe vera, vojtěška, lopuch, yzop a třešně nebo jahody. Účinně také pomáhají plody mochyně zvané židovská třešeň.

4 přírodní postupy proti dně

Dispozice k tomuto onemocnění se sice dědí, ale průběh je možné částečně ovlivnit správnou dietou.

Při dně je velmi důležité dostat do organismu velké množství vody. Alkalické minerálky mají přednost, protože napomáhají alkalizaci moči, a tím k udržení jinak špatně rozpustné kyseliny močové v roztoku, takže se předejde tvorbě krystalů.

Omezte kávu a další nápoje s kofeinem, nepijte ani ovocné džusy a další sladké nápoje. Vylučte také alkohol, jednak odvodňuje a navíc dráždí močové cesty.

Vyhněte se červenému masu, uzeninám, ledvinkám, játrům, houbám, sardinkám, ančovičkám, hrášku. Ani zelenina není bezpečná, protože třeba květák a špenát také patří k rizikovým jídlům.

Berte bromelain nebo jiné preparáty vyrobené z ananasu. Ještě více doporučovaným ovocem jsou višně. Obsahují totiž dvě důležité látky: anthokyany a bioflavonoidy, které jsou účinné antioxidanty a brání vzniku zánětů v těle.

doplněno 20.09.14 15:01:

http://zena.centrum.cz/zdravi…-lekar/clanek.phtml?id=802987

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 20.09.14 16:46

Věříte na homeopatika? Myslím, že je na předpis, ale to ujistíte v lékárně.

Berberis vulgaris (Berb.) - Dřišťál obecný, keř z čeledě Berberidaceae (krytosemenné).

Působení: Převažující účinek na ledviny a močový měchýř - zejména renální koliky (levostranná predilekce). Hepatomegalie. Kruhovité, svědivé zarudlé dermatózy.
Typ: Zpravidla se jedná o statného jedince, trpícího chronickým revmatismem či dnou. Ataky jsou typicky provázeny hepatorenálními komplikacemi.
Charakteristiky: Působí na močotvorné orgány, napomáhá vylučování žluči, žilní stáze.
Symptomy: Pacient si stěžuje na bolesti a ztuhlost v lumbální krajině s iradiací podél ureterů. Bolesti mohou být také v jiných lokalizacích tehdy budou pichlavé, přesně lokalizované a přitom stěhovavé. Bolesti, které vyzařují z jednoho bodu a rychle mění místo i intenzitu. Hluboce posazené, kruhy pod očima, svědění chřípí, suchost sliznic, lepkavé sliny, suchost hrdla. Žlučníkový záchvat (křeč)., který vyzařuje do žaludku, s kalnou močí, s masově zbarveným sedimentem; obtížné močení; bolest zad; obzvláště, když je vyčerpán; bolest vyzařuje do stehen.
Indikace: Ledvinové kameny, žlučníkové kameny, hemeroidy. Hepatomegalie (s možnou steatózou) u obézních jedlíků. Chronický revmatismus a artritis uratica. Urolitiáza - zejména levostranná. Dermatózy kruhovitého tvaru.
Zhoršení: Pohybem, otřesy, při stoji, únavou.
Dávkování: Volíme nízká ředění, zpravidla 5 CH, 5 granulí 2krát denně.

doplněno 21.09.14 16:28:

gt - nevím o tom, že by čistá voda se dala sehnat pouze na lékařský předpis U vás to tak je?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: qt
Datum: 21.09.14 13:52

To už se rovnou může léčit čistou vodou, ne?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.