Únik moči u prvňáčka

Od: Datum: 20.09.14 12:50 odpovědí: 7 změna: 21.09.14 11:04

DD,

chtěla jsem se zeptat zda někdo nemá zkušenosti s únikem moči u staršího dítěte? dcera (6let) si nám přes den pořád ucvrkává do kalhotek a už nevíme jak na ni:( říká, že neví, že se jí chce nebo že se bojí říct, že chce na záchod... ale nevím proč, nikdo jí za chození na záchod nehubuje, ba naopak - chválíme jak o život, ale už nevíme jak na ni - mladší sourozenec 3 chodí bez potíží a problém s únikem u něj není:( neprošel si tím taky někdo? Mnohdy se stává, že utíká až na poslední chvilku nebo až ji pošleme, protože vidíme jak přešlapuje na místě...

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dejv95*
Datum: 20.09.14 13:09

Brácha taky 6 s tím měl problémy než šel do školy. Ono se to srovnali, ještě snad v srpnu než začal tenhle rok škola se mu to stávalo. Důvod byl že se mu nelíbil záchod. Přitom je úplně normální, ale někde slyšel nějakou povídačku, že je v záchodě příšera, tak se chození na wc snažil minimalizovat. Tak jestli nemá podobnej problém? Jinak pak pediatr on se na to mrkne. Právě on přišel na to, že to je psychický. Ale udělá i nějaký testy. I když říkal, že nejčastěji je to o tom, že se záchod nelíbí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.14 13:18
avatar

Ucvrkává nebo se počůrá? Pokud je to únik menšího rozsahu, napadá mě spíše zdravotní problém. Ale pokud ví, že potřebuje na záchod, ale nejde, tak bych se přikláněla k psychickému problému. Někdy se také u dětí stává, když jsou zaujaty nějakou činností, neuvědomí si, že potřebují na záchod, nebo se to kvůli svému zaujetí snaží vydržet (nechtějí o nic přijít). V první třídě se to stává často ;)

Na Vašem místě bych si vyjasnila, jestli ví/neví, že potřebuje a proč asi nejde (vypozorujte) a s tím zašla za dětským lékařem.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: angelasusan
Datum: 20.09.14 13:21
Nestydí se náhodou? Třeba to odkoukala od někoho ve škole, komu to třeba příjde „divný”. I to se stává.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.14 15:34
avatar

Myslím si, že jde až na poslední chvíli. ;) V takové situaci bych udělala takovou habaďuru. Koupila bych jí pěkný toaletní papír s obrázkama, řekla bych jí že jen její. Naučila bych ji utírat se jako to dělají ženy. Někde mimo wc bych dala čtvrtku hezkého papíru, na který bych nakreslila větší mřížku a dala k ní pastelky. Po každém vyčurání nakreslí barevnou kytičku a tak se dozvíme, kolik toaletních papírů už ubylo. Vůbec bych o čurání nemluvila. Jen o hezkém toaleáku a kytičkách. ;) Po čase uvidíte, jestli to něco změnilo. :-D

doplněno 20.09.14 15:37:

Neuvědomila jsem si, že už je ve škole. Klidně jí dejte naporcovaný toaleák nebo papírové kapesníčky s obrázkem. A pak doma zbývající papíry, kapeníčky spočítejte.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: grwgv
Datum: 20.09.14 19:31

Může to způsobovat reflux močových cest.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xyz
Datum: 21.09.14 07:21

Ono je to těžký, když se jí zeptám proč nejde, tak řekne, že se bojí, že jí budeme nadávat - ikdyž jí za každý vyčůrání chválíme jak o život, pak že si chce hrát - to jí říkáme, že hračky jí neutečou.. a že ve školy se bojí paní učitelky, ale ta je zlatá a ucvrkává i doma:( Strašně vám děkuji za Vaše rady - vyzkouším jak tan toaletní papír, tak pro jistotu zajdu i za naší lékařkou a na ni koukne.

Ještě jednou moc moc děkuji!

Datum: 21.09.14 11:04
avatar

Nechválila bych nějak příliš - ona i chvála říká, že toto je věc, na kterou se klade důraz nebo je to něčím důležitá (protože za něco, co je zcela normální fyziologický proces jako spánek, jídlo apod., ji také nechválíte, ne?) a pak se může bát, že v tom zklame. Když si v pořádku dojde na záchod, vemte to na vědomí jako běžnou věc, např. "Byla jsi na záchodě? Dobře." Ale za lékařkou určitě zajděte ;)

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.